Certyfikat COVID

i

Autor: YouTube CYFRYZACJA KPRM / https://www.youtube.com/watch?v=vDnJ4_h0j20 Certyfikat COVID

CERTYFIKAT SZCZEPIENIA na telefon - jak pobrać na urządzenie mobilne?

2021-06-29 16:39

Unijny Certyfikat COVID (nazywany również paszportem covid) to respektowane na terenie całej Unii Europejskiej potwierdzenie pełnego zaszczepienia przeciwko koronawirusowi. Paszport można mieć w formie kodu QR na telefonie. Jak go pobrać? Zobaczcie instrukcję w naszym artykule.

Certyfikat szczepienia na telefon - jak pobrać na urządzenie mobilne? Takie pytanie mogą sobie zdawać tysiące osób, które planują wyjazdy na wakacje w 2021 roku. Certyfikat jest potwierdzeniem pełnego zaszczepienia (jedno bądź dwudawkowym preparatem). Dokument jest respektowany na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz kilku krajów, które dołączyły do programu. To między innymi Norwegia i Islandia. Certyfikat pozwala uniknąć obowiązkowych kwarantann oraz dodatkowych formalności związanych z przekraczaniem granic. Paszport covidowy dla zaszczepionych jest ważny przez rok w 14 dni od zaszczepienia. Mogą go pobierać także ozdrowieńcy (ważny przez 180 dni w 11 dni po przebyciu choroby) oraz osoby z negatywnym wynikiem testu (ważny przez 48 godzin). Warto wiedzieć, jak pobrać paszport covidowy na telefon. Instrukcję znajdziecie w dalszej części artykułu.

Mały kotik we wrocławskim zoo dostał imię Bruno

Źródło: www.gov.pl

Jak pobrać certyfikat covid - instrukcja krok po kroku

Certyfikat covidowy dostępny jest w aplikacji mObywatel. Przed jego pobraniem należy więc ją zainstalować. Certyfikat działa w trybie offline, zawiera zdjęcie z dowodu osobistego, ma duży kod QR i jest całkowicie darmowy. Jak pobrać go na smartfona? Cała procedura nie jest bardzo skomplikowana. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku.

  1. Uruchom aplikację mObywatel
  2. Kliknij "dodaj dokument"
  3. Z listy dostępnych dokumentów wybierz Unijny Certyfikat COVID
  4. Zaakceptuj regulaminy
  5. Potwierdź tożsamość przez profil zaufany lub bank
  6. Jeśli wybrana została opcja potwierdzenia przez bank, dalej należy postępować zgodnie z instrukcjami na stronie banku
  7. Gotowe - paszport covidowy jest na twoim telefonie

Instrukcję można zobaczyć też na poniższym wideo: