Armia Putina u kresu wytrzymałości? Rosjanie zaczynają domagać się negocjacji! Nie są w stanie kontynuować wojny

2022-07-26 14:12
Armia Putina u kresu wytrzymałości? Rosjanie zaczynają domagać się negocjacji!
Autor: PAP/EPA/SERGEY KOZLOV/canva.com/wikimedia commons Armia Putina u kresu wytrzymałości? Rosjanie zaczynają domagać się negocjacji!

Rosyjska armia na Ukrainie jest wyczerpana i pilnie potrzebuje przerwy operacyjnej; obecnie Kreml nie może kontynuować tej wojny, dlatego zaczął domagać się negocjacji z Kijowem - ocenił we wtorek ukraiński ekspert wojskowy Ołeh Żdanow w rozmowie z portalem TSN.

"Ostatnimi czasy rosyjscy lobbyści na całym świecie zaczęli przekonywać, że trzeba usiąść za stołem i negocjować (z Ukrainą). Dzieje się tak dlatego, że armia najeźdźcy wyczerpała swoje siły i nie posiada wartościowych rezerw. Obecnie wojska wroga muszą się przegrupować, by móc później wznowić natarcie. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że (po przerwie operacyjnej) nastąpią kolejne rosyjskie ataki" - przekonywał Żdanow.

Zwierzęta uciekły do lasu lub zginęły. Rosjanie zrównali z ziemią zoo

Ekspert podkreślił, że Ukraina nie powinna ulegać presji Moskwy. Przeciwnie - słabość przeciwnika można wykorzystać do przeprowadzenia skutecznej kontrofensywy. "Obecnie mamy więcej sił i możliwości (od agresora), nawet przy stosunkowo niewielkiej liczbie dostaw uzbrojenia (z zagranicy). Możemy nie przerywać działać bojowych i wykorzystać wyczerpanie rosyjskiej armii na swoją korzyść" - argumentował analityk.

Jak zaznaczono na łamach serwisu TSN, o gotowości Kremla do rozmów pokojowych z Ukrainą powiadomił w niedzielę minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, który przebywał z wizytą w Egipcie.

Sukces ukraińskiej armii. Kolejny rosyjski śmigłowiec zestrzelony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i inni przedstawiciele ukraińskich władz przekazali kongresmenom USA, że chcą zawrzeć pokój z Rosją, ale po wyzwoleniu okupowanych ziem, zwłaszcza na południu kraju - oświadczył w poniedziałek Adam Smith, szef amerykańskiej delegacji parlamentarnej, która niedawno odwiedziła Kijów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze