Paulo Sousa

i

Autor: PAP / Leszek Szymański

Znany trener chce zastąpić Sousę! "Reprezentacji nigdy bym nie odmówił"

2021-12-27 9:58

Oświadczenie Paulo Sousy zszokowało całą polską piłkę! Portugalski trener zamierza zakończyć współpracę z Biało-Czerwonymi. PZPN nie chce mu na to pozwolić, ale wydaje się mało prawdopodobne, by selekcjoner pozostał na stanowisku. Tymczasem gotowość do przejęcia kadry wyraził dawny selekcjoner Polaków.

Paulo Sousa chce odejść z reprezentacji! Informacja pojawiła się w mediach 26. grudnia, a potwierdził ją na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cezary Kulesza napisał, że Sousa dostał ofertę z innego klubu. Najprawdopodobniej chodzi o brazylijski Flamengo Rio de Janeiro. Kulesza określił to "skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem" i stanowczo odmówił spełnienia prośby selekcjonera Biało-Czerwonych. Mimo to wydaje się być bardzo mało prawdopodobne, że Sousa zostanie z kadrą. To potwierdzenie pojawiających się w ostatnich dniach pogłosek mówiących o tym, jakoby trener chciał zmienić pracodawcę. Sensacyjna wiadomość z 26.12 zszokowała kibiców, piłkarzy i działaczy, a na Portugalczyka posypały się gromy. Jednocześnie wszyscy zastanawiają się, kto mógłby przejąć reprezentację. Najczęściej wymienianym kandydatem jest były szkoleniowiec Polaków, który w jednej z rozmów wyraził gotowość do pracy. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Kulesza: "To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera"

Prośba Sousy doprowadziła do patowej sytuacji. PZPN nie zgodził się bowiem na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Cezary Kulesza poinformował o stanowisku Związku na Twitterze. Post znajdziecie poniżej.

Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo kadrę obejmie nowy trener. Wyzwania mógłby się podjąć były selekcjoner Polaków - Adam Nawałka.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku

Nawałka nie odmówi reprezentacji

Dawnego selekcjonera uznano za najpoważniejszego kandydata tuż po ujawnieniu decyzji Sousy. Adam Nawałka prowadził Polaków od 2013 do 2018 roku, a jego największym osiągnięciem było doprowadzenie Biało-Czerwonych do ćwierćfinału Euro 2016. Ostatnio pracował zaś z Lechem Poznań. Po rewelacjach z 26. grudnia z Nawałką rozmawiał Roman Kołtoń. Dziennikarz "Prawdy Futbolu" zdradził, że trener wyraził gotowość do pracy z kadrą Polaków. Reprezentacji nigdy bym nie odmówił - miał powiedzieć Adam Nawałka. 

Nawałka trenerem na mecze barażowe? Są nieoficjalne doniesienia

Sytuacja piłkarskiej reprezentacji Polski nie jest dobra. Ostatnią szansą na walkę o Mundial są baraże. 24. marca drużyna ma zagrać przeciwko Rosji. W przypadku zwycięstwa, rozegrają kolejny mecz barażowy przeciwko Szwedom lub Czechom. Do nieoficjalnych informacji dotarł sport.tvp.pl. Według ustaleń serwisu Nawałka może przejąć kadrę pod warunkiem, że jego misją będą tylko wspomniane wyżej mecze barażowe. Teraz należy czekać na potwierdzenie lub zdementowanie tych pogłosek.