Z Warszawy

Świąteczna iluminacja w Warszawie 2023. Wyjątkowe zdjęcia z Traktu Królewskiego

2023-12-26 17:41

W Warszawie na początku grudnia włączono świąteczną iluminację. Tysiącami lampek rozświetlone zostały Trakt Królewski oraz Stare Miasto. Klimat jest bardzo wyjątkowy. Zobaczcie zdjęcia i wideo z Warszawy.

Iluminacja świąteczna w Warszawie już rozbłysła! Zdjęcia i wideo

W tym roku na Trakcie Królewskim oraz ulicy Świętokrzyskiej pojawiły się świetlne atrakcje przywołujące czasy Stefana Wiecheckiego "Wiecha", Tadeusza Konwickiego czy Agnieszki Osieckiej. Są też bombki, choinkowe lampki i łańcuchy z korowego papieru, ale i saturatory, sklepowa waga czy telefon z tarczą. Obejrzeć można rozświetloną Syrenkę, czyli legendę polskich szos oraz kultowy motorower Ryś.

- W ten sposób najmłodsi poznają klimat dzieciństwa swoich dziadków. A na dzieci będą czekać - na Skwerze Hoovera - również retro karuzele i zabawki - podkreślał stołeczny ratusz.

Do kiedy świąteczne ozdoby?

Wszystkie iluminacje będzie można podziwiać mniej więcej do połowy lutego przyszłego roku. Instalacje te zostały zaprojektowane dla Warszawy przez firmę Multidekor, której oferta kolejny raz została wybrana przez stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Wykonane zostały w energooszczędnej technice z wykorzystaniem ledowych diod. Przygotowanie wszystkich instalacji zajęło 132 dni. Za montaż odpowiadało ponad 40 osób.

Iluminacja świąteczna w Warszawie rozbłysła. Jest jak w bajce!