Zaczepili 14-letniego chłopca i brutalnie go pobili. Piątka bydgoszczan jest już w areszcie

i

Autor: mat. policji

Kryminalne

Zaczepili 14-letniego chłopca i brutalnie go pobili. Piątka bydgoszczan jest już w areszcie

2024-05-15 14:29

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariusze z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu schwytali pięć osób podejrzanych o pobicie 14-latka. Młodzi mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Szczegóły poniżej.

24 marca 2024 roku wieczorem, na ulicy Wyszyńskiego w Bydgoszczy pobito 14-letniego chłopca. Według zeznań pokrzywdzonego, pięciu napastników zaczepiło go na przejściu dla pieszych pod pretekstem sprawdzenia jego koszulki klubowej, po czym go zaatakowali.

Śledczy ustalili, że sprawcy mają bezpośrednie powiązania ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów sportowych.

Funkcjonariusze zwalczających przestępczość narkotykową i pseudokibiców w Bydgoszczy uzyskali pełne dane personalne sprawców, a także zebrali materiał dowodowy, który będzie mógł zostać wykorzystany w sądzie.

Policja zatrzymała początkowo trzech z pięciu podejrzanych: trzech z nich - 15-latka, 16-latka oraz 17-latka z Bydgoszczy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ w stosunku do najstarszego zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. To jednak nie był koniec sprawy. Policjanci dążyli do zatrzymania dwóch pozostałych sprawców.

Jednego z nich zlokalizowali w gminie Osielsko, gdy przemieszczał się audi i tam go zatrzymali. Ostatniego ze sprawców funkcjonariusze namierzyli w bydgoskim Fordonie i we wtorek (7 maja), o godz. 6:00 zapukali do drzwi jego mieszkania, co poskutkowało zatrzymaniem kolejnego 19-latka.

Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu oraz zmuszania do określonego zachowania. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Zabiła córki a potem spaliła ich ciała? FB