Tramwaj do Wilanowa. Rafał Trzaskowski zabrał głos ws. zmian i utrudnień

2022-09-29 17:31

Ze względu na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa, duża część Mokotowa ma ogromny problem z korkami. Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie utrudnień i zmian, jakie przez nami.

Zmiany przez budowę torowiska do Wilanowa

Prezydent Warszawy napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych, że budowa kolektora mokotowskiego przebiega sprawnie, co pozwoliło przywrócić wcześniejszą organizację ruchu na ul. Czerniakowskiej. Została tam poprawiona synchronizacja sygnalizacji świetlnej. - Dzięki czemu przepustowość ulicy zwiększyła się w liczbie aut od 100 do 400 na godzinę. W efekcie Czerniakowska jest już w pełni drożna - przekazał Rafał Trzaskowski. - Teraz wykonawca ma priorytetowo potraktować zakończenie prac na ul. Puławskiej - dodał.

- Korekty sygnalizacji świetlnej zostaną też wprowadzone np. na skrzyżowaniu Belwederska - Chełmska - Dolna, gdzie mają za zadanie zwiększać przepustowość w popołudniowym szczycie komunikacyjnym, oraz na skrzyżowaniu Belwederska - Spacerowa - Gagarina - powiedziała Monika Beuth, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Od soboty, 1 października, od początku kursowania linii dziennych, zmianie ulega trasa linii 222 (tylko w kierunku krańca Bielańska). Autobusy ominą plac na Rozdrożu i pojadą trasą: Spartańska – … – Boya-Żeleńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Piękna, Al. Ujazdowskie – … – Bielańska.

- Dzięki temu poprawimy komunikację na trasach objazdowych wprowadzonych z powodu budowy tramwaju do Wilanowa. Na Marszałkowskiej między placem Unii a Konstytucji nie było komunikacji miejskiej. Tramwaje są wyłączone, a autobusy jeżdżą ulicą Waryńskiego - powiedziała rzeczniczka dodając, że prosili o taką zmianę pasażerowie. Wcześniej, również na prośbę mieszkańców, przesunięte zostało przejście dla pieszych na pl. Unii Lubelskiej.

Rzeczniczka podkreśliła, że będą dalej prowadzone bieżące pomiary ruchu.

- Od początku mówiliśmy, że będziemy obserwować sytuację, bo przy takiej wielkiej inwestycji to się cały czas zmienia. Kierowcy i pasażerowie też dostosowują swoje trasy do warunków, dlatego staramy się reagować na bieżąco - przekazała. - Podejmowane są też różne działania, podejmowane na polecenie prezydenta, o których jeszcze nie mówimy, ponieważ trwają uzgodnienia z innymi instytucjami - dodała.

Czytaj również: Roztańczony PGE Narodowy 2022. Impreza przyciągnie tłumy, WTP wydał komunikat

Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa

Budowa tramwaju do Wilanowa rozpoczęła się 27 sierpnia. Na ulicach Goworka, Spacerowej i Jana III Sobieskiego – od ulicy Puławskiej do Beethovena wprowadzona została czasowa organizacja ruchu. Tramwaje nie jeżdżą ulicą Puławską, pomiędzy Madalińskiego a placem Zbawiciela.

Tramwaje zostały wycofane z Marszałkowskiej i Puławskiej na odcinku od pl. Zbawiciela do Madalińskiego. Autobusy jadące z Mokotowa w kierunku Śródmieścia zostały skierowane na trasy objazdowe. Nie jeżdżą tramwaje linii 10, 14 i 18.

Przy ul. Dworkowej powstała tymczasowa pętla, na którą podjeżdżają tramwaje dwukierunkowe z Wyścigów i Służewca, a także autobusy zastępcze z placu Konstytucji. Zmieniły się trasy tramwajów i autobusów. Tramwaje nie kursują ulicą Marszałkowską i Puławską od placu Zbawiciela do ulicy Madalińskiego.

Prezydent Warszawy zaznaczył, że przed nami maksymalnie kilkunastomiesięczne ograniczenia w ruchu drogowym. - Wszystkie utrudnienia na bieżąco monitorujemy. Codziennie siadamy z raportami o sytuacji na warszawskich drogach i analizujemy różne scenariusze - napisał.

Tramwajarze rozpoczęli wielką wycinkę na Mokotowie. Setki drzew idzie pod topór

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest SKP w Warszawie. Właściciele stacji domagają się waloryzacji opłat za badania
  2. Pogrzeb Franciszka Pieczki. Prezydent i przedstawiciele rządu biorą udział w uroczystościach
  3. Warszawskie ZOO: "Praca szuka człowieka". Wakaty na 4 stanowiska
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE