Rodzina z Warszawy zginęła w Bukowinie Tatrzańskiej. Są zarzuty ws. tragicznego wypadku

2020-12-29 18:04

Rodzina z Warszawy zginęła w Bukowinie Tatrzańskiej. Silny wiatr zerwał dach prowizorycznej wypożyczalni nart, który spadł na 4-osobową rodzinę. Do zdarzenia doszło podczas ferii, na początku roku. Dopiero teraz Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia wobec trzech osób.

Śnieg opanował radomskie ulice

Zarzuty ws. tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej

Trzy osoby usłyszały zarzuty ws. tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej. Są to Tomasz Ż., Łukasz M., którzy byli właścicielami wypożyczalni oraz Piotr W., który był właścicielem firmy budowlanej wykonującej prace wypożyczalni. - Wszystkim mężczyznom przedstawiono zarzuty nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci zawalenia się budowli, skutkującego m.in śmiercią trzech osób oraz obrażeniami ciała kolejnego pokrzywdzonego. Za powyższy czyn podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Czytaj także: Tylko trzy dyspozytornie pogotowia na Mazowszu. Od 1.01.2021 duże zmiany dla pacjentów

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Zginęła rodzina z Warszawy

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lutego 2020 roku podczas ferii zimowych. Silny wiatr zerwał dach wypożyczalni nart. Dach uderzyłw grupę osób. - W wyniku podmuchu gwałtownego porwało ten dach, przeniosło nad parkingiem i oparło się o kolej linową. Przechodzili tędy ludzie i ich przygniotło. Była prowadzona reanimacja, ale lekarz stwierdził zgon - relacjonował w lutym kom. Grzegorz Worwa ze Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na miejscu zginęły 52-latka i jej 15-letnia córka. 21-letnia córka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie zmarła tego samego dnia. Poszkodowany był także 16-letni chłopak, spokrewniony z ofiarami wypadku.

Więcej o zdarzeniu przeczytasz w naszym tekście z lutego >>KLIKNIJ TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. U czy Ó? Wskaż poprawną pisownię. Dasz radę? 8/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną pisownię:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE