Bieg w piżamach na Ursynowie 24.09. Biorąc udział w nietypowym wydarzeniu wesprzecie ważny cel

2022-09-22 13:45

Już w sobotę, 24 września w parku przy Bażantarni na Ursynowie odbędzie się jedno z najbardziej nietypowych wydarzeń sportowych w stolicy - Bieg w piżamach. Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na na centrum rehabilitacji dla dzieci z chorobą nowotworową i uświadamianie w kwestii profilaktyki onkologicznej.

Bieg w Piżamach już 24 września 2022! Będzie to druga edycja tego niezwykłego ogólnopolskiego wydarzenia. Dlaczego uczestnicy i uczestnicy pobiegną w tak nietypowych strojach? Odpowiedź znajdujemy na stronie Fundacja Gdy Liczy się Czas, która organizuje całą akcję - bieg w piżamach jest wyrazem solidarności z dziećmi cierpiącymi na choroby nowotworowe. Najmłodsi pacjenci podczas terapii wiele czasu spędzają bowiem w szpitalnych łóżkach.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka funduszy na budowę centrum rehabilitacji w Warszawie, gdzie dzieci mogłyby dochodzić do zdrowia. Drugim ważnym celem jest uświadamianie rodziców w kwestii profilaktyki onkologicznej swoich pociech. Ponadto organizatorzy chcą, by to radosne wydarzenie było szansą na odreagowanie wojennej traumy dla maluchów z Ukrainy.

Bieg w piżamach na trzech dystansach

Biegacze i biegaczki w piżamach staną na starcie wyznaczonym w Parku przy Bażantarni na warszawskim Ursynowie. Do wyboru są trzy dystanse: 500 m. (start o 11:30), 1,5 km (start o 12:00) i 5 km (start o 12:30). O 11:00 zaplanowano zaś półgodzinną rozgrzewkę. Link do zapisów na bieg znajdziecie w poniższym poście.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Piżama Fest w Parku przy Bażantarni

Bieg odbędzie się podczas Piżama Fest, rodzinnego pikniku w Parku przy Bażantarni. Organizatorzy szykują wiele atrakcji. To między innymi występy artystyczne w piżamach, dmuchańce, zdrowe smakołyki, bazarek, konkurs na najlepszą piżamę, miasteczko animacji dla dzieci, iluzjoniści oraz loteria, której nagrodą główną jest iPhone 13 pro. Na scenie pojawią się zaś utalentowani wykonawcy, w tym Artem Furman, zwycięzca programu X Factor. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Najwyższy budynek w UE otwarty. To warszawski Varso Tower