Mecz Polska – Albania. Kto wygrał? Wynik meczu eliminacji Euro 2024!

Autor: PAP/Andrzej Lange

Piłka nożna

Ostatni mecz dla Polski w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy odbył się 10 września 2023 roku w Tiranie. Przeciwnikiem naszych rodaków w tym spotkaniu była Albania. Mecz rozpoczął się od niespodzianek i tak samo się zakończył.

To nie był łatwy mecz dla polskiej drużyny. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu hymn Polski został wygwizdany przez kibiców. Męskie wykonanie naszego narodowego hymnu nie spodobało się obecnym na trybunach Polakom.

Potem nie było łatwiej. Po kilkunastu sekundach mecz został przerwany. Albańscy kibice rzucili w pole karne race. Na szczęście polskiemu bramkarzowi nic się nie stało, a strażacy szybko race usunęli. Mecz został wznowiony.

Wynik meczu po I połowie

Już w 9. minucie meczu Bednarek otrzymuje żółtą kartką. Ale już w 21. minucie los miał sprzyjać Polakom. Kiwior trafił do bramki. Jednak analiza VAR pokazała spalony, a gol cofnięty.

W połowie spotkania boisko opuścił Jan Bednarek, który nie mógł kontynuować meczu. Na boisku pojawił się Mateusz Wieteska.

W 37. minucie Albania strzeliła gola. Polska przegrywa z Albanią 0:1. Bramkę zdobył Jasir Asani.

W doliczonym 8-minutowym czasie gry, żółtą kartkę otrzymał Cikalleshi, który sfaulował Kędziora. Tuż przed końcem meczu źółty kartonik zobaczył także reprezentant Polski, Kamiński.

W drugiej połowie nie było spokojniej

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od faulu na Lewandowskim. W 60. minucie meczu żółta kartkę otrzymał Krychowiak, który kopnął rywala w głowę przy próbie zagrania wysokiej piłki. W polskim zespole zaszła zmiana: schodzi Kamiński, wchodzi Grosicki.

W 62. minucie Albania strzela drugiego gola w tym meczu. Bramkę strzelił Daku.

Następnie mieliśmy okazję oglądać faul Krychowiaka, ale bez żółtej kartki i trochę kreatywnych wymian między polskimi piłkarzami, ale bez większych sukcesów. 10 minut przed końcem meczu Zmiana w zespole Albanii. Schodzi Bajrami, wchodzi Gjasula.

Wynik meczu: Polska - Albania

Polakom nie udało się wywalczyć zwycięstwa. 90-minutowe spotkanie było wyzwaniem nie do wygrania dla naszych piłkarzy. Albania była zdecydowanie lepsza i spotkanie zakończyło się 2:0 dla naszych przeciwników.