Masz TAKIE bombki na swojej choince? Mogą być warte kilkaset złotych!

2021-12-21 8:30

Bombki z dawnych lat często mają walory artystyczne, a do tego pokoleniu dzisiejszych czterdziestolatków kojarzą się z dzieciństwem. Dodatkowo bywa, że są warte fortunę! Przykładowe ceny? Pojedyncze bombki choinkowe z czasów PRL sprzedawane są obecnie w cenach od kilku od kilkudziesięciu złotych za sztukę. Masz TAKIE bombki na swojej choince?

W ostatnich latach rynek obserwuje wzmożone zainteresowanie przedmiotami z czasów PRL. Ich cenę podbija fakt, że to towar wyjątkowo kruchy, więc do dzisiaj nie zachowało się ich zbyt wiele, a dużo PRL-owskich bombek dodatkowo prezentuje walor artystyczny. Dodatkowo starszym Polakom kojarzą się ze spędzonym w PRL-u dzieciństwem, a inni - je kolekcjonują! 

Jak podaje Express Bydgoski, 28-letni Maciej Falowski z namiętnością poświęca się swojej pasji i zbiera ozdoby choinkowe z lat PRL-u. Niektóre mają ponad 50 lat!

"Miałem ich więcej, bo aż 800, ale musiałem dokonać selekcji, bo mieszkam w kawalerce w centrum Bydgoszczy. Przechowuję je w kartonach z przegródkami na szafie i zaczęło robić się ciasno"

- śmieje się Maciej. 

Masz TAKIE bombki na swojej choince? Mogą być warte kilkaset złotych!

Jeśli ktoś ma naprawdę poszukiwaną wśród kolekcjonerów bombkę lub dysponuje kompletnym zestawem, najlepiej w oryginalnym opakowaniu, może liczyć na zarobek rzędu kilkuset złotych lub nawet ponad 1000 zł. Droższe od pojedynczych bombek są czubki na choinkę czy bombki w ciekawym kształcie. Zestaw lampek choinkowych czy sztuczne choinki z epoki można kupić za ceny zaczynające się od około 50 zł.

Bydgoszczanin kolekcjonuje bombki z czasów PRL
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE