IMGW ostrzega przed burzami: Załamanie pogody na Pomorzu!

2021-05-21 15:07
burza
Autor: pixabay.com burza

Jaka pogoda czeka w weekend mieszkańców Trójmiasta? Zapowiedzi synoptyków nie wyglądają dobrze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami i silnymi porywami wiatru w województwie pomorskim.

Niestety nie mamy dobrych informacji co do weekendowej pogody w Trójmieście. Ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ma obowiązywać od godziny 13:00 do 22:00 w piątek (21 maja). Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja może ulec pogorszeniu a ulewna pogoda - zostanie z nami na dłużej.

“W najbliższych godzinach burze wciąż będą występować na północy kraju - na Pomorzu i wybrzeżu. Prognozowane opady 15-20 mm/h, porywy wiatru do 80 km/h.”

- informuje IMGW.

ZOBACZ TAKŻE: Co robić w Trójmieście w weekend 21-23.05.2021? [ZDJĘCIA, PRZEGLĄD]

Możliwe są takie opady gradu. Oprócz tego synoptycy przewidują opady deszczu, a maksymalna temperatura ma wynieść 17 stopni Celsjusza. Podobne informacje płyną do nas przy okazji kolejny dni weekendu.

W sobotę  i w niedzielę ma nam towarzyszyć aura deszczowa, a temperatura wyniesie do 14 stopni w dzień i do 8 w nocy.

Burza w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE