Zwolnieni z Teorii 2022 - młodzież z Torunia bierze sprawy w swoje ręce!

i

Autor: pixabay.com Zwolnieni z Teorii 2022 - młodzież z Torunia bierze sprawy w swoje ręce!

Zwolnieni z Teorii 2022 - młodzież z Torunia bierze sprawy w swoje ręce!

2022-05-19 22:30

Zwolnieni z Teorii. To olimpiada naukowa w której co roku udział biorą uczniowie i studenci z całej Polski. Teraz oczywiście było tak samo. Młodzież z Torunia została wyróżniona za innowacyjne projekty. Które pomysły okazały się najlepsze?

Zwolnieni z Teorii jest olimpiadą, która łączy licealistów i studentów z całego kraju. Dlatego, że zgłaszając się do niej i przedstawiając swój projekt, można wykazać się swoją kreatywnością, wiedzą i umiejętnością stawiania sobie nowych wyzwań. Pokazują to chociażby poprzednie edycje wydarzenia. A jak było w tym roku? Całkiem podobnie. W olimpiadzie wystartowali uczniowie z całej Polski. Pojawili się także ci z Torunia. Które projekty okazały się najlepsze?

Trening Apatora Toruń na Motoarenie

Zwolnieni z Teorii 2022. Jakie są zasady?

Olimpiada Zwolnieni z Teorii to doskonała okazja dla licealistów i studentów chcących wykazać się w innowacyjnych pomysłach. Główną ideą jest stworzenie praktycznego rozwiązania dla zwykłych ludzi. Uczestnicy przygotowują swoje projekty społeczne za pomocą platformy Zwolnieni z Teorii. Mogą przy tym liczyć na praktyczne wskazówki dotyczące realizacji i szybkie zdobycie doświadczeń z zakresu m.in. nawiązywania partnerstwa, pracy zespołowej czy tworzenia harmonogramów i budżetów. Finalistą zostaje każdy, kto od początku do końca zrealizuje swój projekt. Kończy się to otrzymaniem certyfikatu z zarządzania. Ci z najlepszymi pomysłami zostają wyróżnieni nagrodą "Złote Wilki". Więcej szczegółów możecie znaleźć także TUTAJ.

Zwolnieni z Teorii 2022 – wyróżnione projekty z Torunia

CHEESE - uśmiechnij się to projekt, który ma na celu poinformować o roli inteligencji emocjonalnej w procesie komunikacji międzyludzkiej. Jego autorkami są Kornelia i Martyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Samuela Bogumiła Lindego w Toruniu. Dziewczyny przekonują, że poprawny przebieg komunikacji odbędzie się jedynie wtedy kiedy wszyscy poczują empatię i wrażliwość na drugiego człowieka. Projekt zakłada tworzenie wartościowych postów, prowadzenie strony w social mediach oraz przeprowadzanie warsztatów (integracyjnych oraz edukacyjnych. Celem tych wszystkich działań jest pomoc ludziom otworzyć się na świat i innych. Więcej o projekcie CHEESE - uśmiechnij się dowiecie się z poniższego materiału.

Twórcom projektu Imigranci tez chcą być… zależy na budowaniu społeczeństwa obywatelskiego we współczesnym świecie na zrozumieniu,współpracy, tolerancji i empatii. Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu chcą uwrażliwić ludzi na szacunek do drugiego człowieka oraz zwrócić uwagę, że każdy bez względu na pochodzenie, kolor skóry, religię, wygląd itp ma taką samą wartość jako człowiek. Młodzież planuje uczyć o tematach uchodźstwa, emigracji i migracji. A poprzez serię wydarzeń w ramach Multicultural Festival zamierzają zintegrować społeczność lokalną z tymi przybywającymi do naszego kraju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]