Weekendowe szczepienia w Toruniu także dla młodych. Gdzie będą stały punkty?

i

Autor: Marta Łazarska

Weekendowe szczepienia w Toruniu także dla młodych. Gdzie będą stały punkty?

2021-06-11 18:03

To kolejna odsłona akcji szczepień weekendowych w Toruniu. To wygodne rozwiązanie dla mieszkańców, ale i turystów, którzy mogą to zrobić bez wcześniejszej rejestracji.

Akcja szczepień, która organizowana jest w samym sercu Torunia cieszy się dużą popularnością. W ubiegły weekend preparat przyjęło 784 osób. Oprócz zaświadczenia o podaniu dawki osoby, które pojawiły się na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego otrzymały 30% zniżki na wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego. Byliśmy na miejscu z naszym mikrofonem i pytaliśmy dlaczego zainteresowani zdecydowali się na taką opcje przyjęcia szczepionki.

Tym razem punkty organizowane są przez Miejską Przychodnię Specjalistyczną oraz Przychodnie Lekarskie Świat Zdrowia (Grupa NEUCA). W Toruniu będą 3 miejsca, w których można się zaszczepić. Gdzie?

  • sobota od godz. 9:00, Centrum Handlowe Plaza, ul. Broniewskiego 90
  • niedziela od godz. 9.00, Przychodnia MPS, ul. Uniwersytecka 17
  • niedziela od godz. 9:00, dziedziniec ratusza, Rynek Staromiejski 1

Dla zainteresowanych osób przygotowano 2 tysiące dawek. Dla dorosłych dostępne będą szczepionki firmy Johnson & Johnson. Będzie też możliwość zaszczepienia młodzieży powyżej 12. r.ż. - dla nich przygotowano preparat Pfizer. Zastrzyk ten będzie można dostać wyłącznie w niedzielę w Ratuszu Staromiejskim.

Miasto planuje wprowadzić benefity dla osób, które zaszczepią się w ten weekend. W niedzielę rozdawane będą specjalne karty Moja Starówk@, które upoważniają do rabatów na usługi partnerów akcji. Zaś miłośnicy sztuki z zaświadczeniem o zaszczepieniu 12 lub 13 czerwca będą mogli bezpłatnie wejść w ten weekend do toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE