Muszla koncertowa w Ciechocinku

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Toruń i okolice

Aleksandrów i Ciechocinek stawiają na kulturę. Coraz więcej ofert dla mieszkańców i przyjezdnych

2024-05-15 7:28

O tym, że zarówno Ciechocinek, jak i pobliski Aleksandrów Kujawski oferują ciekawą ofertę kulturalną nie trzeba nikogo przekonywać. Tak jest również i w tym roku.

Najbliższą imprezą oferowaną przez miasto Aleksandrów Kujawski jest coroczny Piknik Rycerski a w nim masa atrakcji

Piknik Rycerski

i

Autor: MCK Aleksandrów Kujawski

Małe miasto, dużo atrakcji

Z informacji zaczerpniętych tylko z Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej i Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego Aleksandrów Kujawski wynika, że w rozkład propozycji wydarzeń planowanych do realizacji tylko do końca czerwca jest imponujący.

23.05.2024 r., godz. 9:00 (czytelnia)Spotkanie z podróżnikiem dla dzieci ze szkół podstawowych „Spotkanie z afrykańską przyrodą".Dzień Dziecka w Bibliotece - dla młodszych dzieci: zabawy w czytelni oraz Parku Jana Pawła II, gra terenowa w Parku Jana Pawła II, dla starszych dzieci i młodzieży turnieje bilard/gry planszowe/PS5 i inne propozycje.

MCK

Nie inaczej jest w przypadku "rozkładu kulturalnej jazdy" proponowanego przez Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego Aleksandrów Kujawski. Na załączonych obrazkach wykaz propozycji.Warto zatem zaglądać na profile Biblioteki i Domu Kultury oraz stowarzyszeń, których propozycje realizowane będą w przestrzeni miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego

Aleksandrowski MCK organizuje koncert Krzysztofa Cugowskiego, który zagra już 30 maja br.

Krzysztof Cugowski to legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy. Właśnie rozpoczął jeden z najważniejszych okresów w swojej scenicznej drodze. Przed nim jubileuszowy rok, pełen koncertów i muzycznych wydarzeń, którym uczci 55 – lecie swojej kariery artystycznej. Planuje również wydanie premierowej płyty w towarzystwie doskonałych muzyków z Zespołu Mistrzów.

Ciechocinek

Podobnie, jak w Aleksandrowie Kujawskim, również Ciechocinek tętni kulturalnym życiem, zwłaszcza że rok 2024 to Rok Jubileuszowym, w ten sposób uzdrowisko chce upamiętnić 200. rocznicę rozpoczęcia budowy tężni solankowych.

W punkcie informacji turystycznej, przy ulicy Zdrojowej 2B w Ciechocinku znajduje się pamiątkowa pieczątka. Warto przybić ją na pamiątkę.

Vistula Sounds

Prócz dużych festiwali, Ciechocinek przygotował także szereg mniejszych wydarzeń, by umilić pobyt i letnie spacery kuracjuszom. Będą letnie koncerty Jacka Szyłkowskiego, które przyciągają tłumy, a także biegi, festiwale jak Vistula Sounds i szereg innych wydarzeń.

MCK i Festiwal Folkloru Kujaw

Ciechociński MCK jest organizatorem Festiwalu Folkloru Kujaw, który należy do najstarszych w Polsce imprez kultywujących tradycje folkloru regionu. 51. edycja Festiwalu Folkloru Kujaw,  odbywać się będzie od 24 do 30. czerwca 2024 włącznie.  

Podczas festiwalu wystapi między innymi zespół  Svahy, stworzony przez trzy dziewczyny z miasta, które odkryły ludowe utwory z malowniczo położonej krainy zwanej Pałukami oraz z Kujaw, gdzie wiatr niesie opowieści od wioski do wioski. Svahy grają na wyjątkowych instrumentach i wyśpiewują historie z życia dawnych mieszkańców wsi.

Zespół tworzą: Patrycja Cywińska-Gacka – bęben obręczowy, śpiew Ewa Pater – suka biłgorajska, mandolina, gitara, śpiew Małgorzata Żurańska-Wilkowska – lira korbowa, śpiew, rozpocznie tegoroczny Festiwal Folkloru Kujaw.

Svahy w Ciechocinku

i

Autor: MCK Ciechocinek