Toruński Budżet Obywatelski 2023: nabór wniosków czas zacząć!

i

Autor: Urząd Miasta Torunia

Toruński Budżet Obywatelski 2023: nabór wniosków czas zacząć!

2022-05-04 20:54

Chcesz zmienić swoje najbliższe sąsiedztwo? Pisz projekt do Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku do rozdysponowania jest ponad 7 000 000 złotych, z czego większość na projekty lokalne.

Jakie zmiany do wykonania w przyszłym roku zaproponują torunianie? Dowiemy się tego już niebawem. Ruszył proces składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Dekadę temu, gdy ruszał budżet partycypacyjny, potrzeby zgłaszane przez torunian dotyczyły głównie infrastruktury: Remontów dróg, chodników, a także szkół. Jakie zgłaszamy teraz? Odpowiada Paweł Piotrowicz, dyrektor wydziału komunikacji społecznej i informacji toruńskiego Urzędu Miasta:

W kolejnych latach te potrzeby zmieniły się i teraz wyraźnie już widać, że idą one w kierunku ekologii, roślin, środowiska, troski o zwierzęta – to są takie projekty, które zyskują bardzo duże poparcie. Ta tematyka ekologiczna jest uzupełniana projektami związanymi ze sportem i szeroko rozumianą rekreacją oraz urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Tych trzech tematów, czyli ekologii, sportu i rekreacji, a także zabawy dla dzieci dotyczy 75% projektów wybieranych w ostatnich latach przez mieszkańców Torunia. Spodziewamy się, że podobnie będzie w edycji na rok kolejny.

Wnioski można składać do końca maja za pośrednictwem specjalnego elektronicznego formularza na stronie internetowej miasta.  Do zagospodarowania jest 7 080 000 złotych, z czego 70% zostanie spożytkowane na projekty lokalne w trzynastu obszarach miasta, a pozostałe 30% będzie wydane na projekty o znaczeniu ogólnomiejskim.