Na pierwszy ogień - język polski. Jak z maturą poradzili sobie toruńscy licealiści [AUDIO]

2022-05-04 13:36
Na pierwszy ogień język polski. Jak z maturą poradzili sobie toruńscy licealiści [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska

Maturzyści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. Dziś (04.05.) na tapecie był język polski, a jeszcze w tym tygodniu matematyka i język obcy. Czy to, co zastali w arkuszach było powodem do zadowolenia?

Po majówkowym odpoczynku, niektórzy muszą wziąć się ostro do pracy. Mowa o maturzystach, których czeka maraton egzaminów. Tylko w tym tygodniu czekają ich trzy przedmioty - język polski, matematyka oraz język obcy. Ten pierwszy już za nimi. W swoich arkuszach znaleźli tematy z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, wiersz "Najkrótsza definicja życia" Józefa Barana oraz ​"Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. 

Jak z egzaminem z języka polskiego poradzili sobie uczniowie I LO w Toruniu?

Pierwszy egzamin dla wielu abiturientów okazał się bardzo łatwy. Jutro (05.05.), wielu z nich ma więcej obaw. Wtedy przyjdzie czas na królową nauk, czyli matematykę.

Jak przygotowują się do matematyki? Czy swoje plany wiążą z Toruniem?

Trzymamy kciuki za każdego maturzystę, by każdy egzamin okazał się banalnie prosty i pozwolił na dostanie się na wymarzone studia. Przypomnijmy, że w tym roku w Toruniu do tak zwanego egzaminu dojrzałości podeszło 2449 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE