Ruszyły prace na torowisku przy Warneńczyka. Wkrótce będzie tu rondo turbinowe

i

Autor: MZK w Toruniu

Ruszyły prace na torowisku przy Warneńczyka. Wkrótce będzie tu rondo turbinowe

2022-06-30 11:20

Już wkrótce okolice nowego gmachu Sądu Rejonowego zmienią się nie do poznania. W planach stworzenie jest kolejnego ronda turbinowego i odnowienie torowiska.

Ruszyły prace przy ulicy Warneńczyka. Na odcinku od placu Chrapka aż do Kościuszki powstanie nieco ponad kilometr nowego torowiska, częściowo zielonego. Dodatkowo wyremontowane zostaną perony, a nowe przystanki zostaną włączone w system informacji pasażerskiej.  Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu - prace w najbliższym czasie nie powinny mieć wpływu na ruch samochodowy w tej części miasta.

Sporą zmianą już wkrótce dla kierowców będzie z pewnością rondo turbinowe, które ma powstać w miejscu skrzyżowania ulic Warneńczyka, Grudziądzkiej oraz Bażyńskich. Ma być to rozwiązanie nie tylko bezpieczniejsze, ale i bardziej praktyczne, szczególnie dla tych, którzy nie mogli skręcić w lewo w okolicach sądu z Warneńczyka w ulicę Grudziądzką. Oprócz zmian dla kierowców - pojawią się także udogodnienia dla pieszych i rowerzystów. Powstaną nowe chodniki, ścieżki dla jednośladów oraz zatoki autobusowe i postojowe. Koszt tych prac to około 25 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE