Bulwar Filadelfijski do przebudowy. Od jutra pojedziemy inaczej

i

Autor: Sławomir Kowalski/ UMT

Bulwar Filadelfijski do przebudowy. Od jutra pojedziemy inaczej

2022-06-27 11:25

Kolejny fragment Torunia będzie rozkopany. Z nową organizacją ruchu na Bulwarze Filadelfijskim będą musieli liczyć się kierowcy już od jutra (28.06.) po porannym szczycie.

Już jutro (28.06.) rusza przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Kierowcy przecierają oczy, bo w ostatnim czasie prac na toruńskich ulicach jest naprawdę dużo. Rozkopana jest część ulicy Bydgoskiej, cała trasa przyszłej linii na Osiedle JAR oraz ścisłe centrum, czyli plac NOT. Z robotami na bulwarze nie można jednak czekać, ponieważ miasto otrzymało dofinansowanie z rządowych pieniędzy.

Który fragment zmieni swoje oblicze? Mowa o odcinku pomiędzy mostem kolejowym a granicami przystani AZS, czyli około 2 kilometrów bulwaru. W związku z tym po porannym szczycie zmieni nam się organizacja ruchu od ulicy Ślimak Getyński do ul. Warszawskiej, przejedziemy wyłącznie jednokierunkowo w stronę mostu kolejowego. Tak jeździć będziemy aż do końca września, później bulwar ma być zamknięty dla kierowców. 

- W ramach zadania wykonane zostaną ścieżki rowerowe, jezdnia, chodniki i ciągi piesze oraz promenada wzdłuż brzegu Wisły. Inwestycja przewiduje przebudowę sieci gazowej oraz wykonanie instalacji elektrycznej i teletechnicznej. Kontrakt obejmuje budowę sieci: wodociągowej wraz z komorami wodociągowymi, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. W ramach zadania powstaną schody terenowe i zejścia do Wisły, a także mała architektura. Na terenie inwestycji zamontowane będą 4 kamery monitoringu miejskiego oraz 2 punkty WI-FI na wysokości ul. Żeglarskiej i Łaziennej - informuje Sławomir Wiśniewski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów. 

Prace nie obejmą zieleni, miasto nadal poszukuje funduszy na ten cel. Realizacją tej inwestycji zajmuje się firma ONDE, a jej koszt to ponad 46 milionów. Większość tej kwoty, czyli 30 mln, to dotacja ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE