Ponad 180 wniosków przeszło. Co znalazło się w propozycjach Budżetu Obywatelskiego Torunia 2023?

i

Autor: Sławomir Kowalski/ UMT

Ponad 180 wniosków przeszło. Co znalazło się w propozycjach Budżetu Obywatelskiego Torunia 2023?

2022-06-19 11:54

Pierwsza selekcja wniosków za nami. Torunianie złożyli niemal 200 projektów, które mają polepszyć życie w mieście. Z jakimi propozycjami wyszli i co dalej z poszczególnymi pomysłami?

198 propozycji złożyli mieszkańcy Torunia w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. 15 złożonych projektów nie spełniło wymogów formalnych zawartych w regulaminie i nie zostało dopuszczonych do kolejnego etapu głosowania. Będzie w czym wybierać, bo pozostaje nam 183 ciekawych propozycji mieszkańców.

Jak wygląda ta edycja budżetu w liczbach? Do puli ogólnomiejskiej złożono 43 projekty. W lokalnych najwięcej propozycji przedstawili mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia, czyli 18 projektów. Kolejne miejsca zajmują Jakubskie-Mokre, Bydgoskie, Staromiejskie oraz Stawki. Najmniej projektów przedstawili mieszkańcy Rudaka. Na pierwszy rzut oka widać, że ponownie w każdej z dzielnic Torunia pojawiają się projekty zielone. To nie zaskoczenie dla tych, którzy śledzą budżet od niemal dekady. Dodatkowo stawiamy na powstawanie lub odnowienie placów zabaw, drobne remonty czy lokalne imprezy.

Wszystkie wnioski dla poszczególnych dzielnic Torunia znajdziecie TUTAJ.

Co dalej z projektami?

Do 28 czerwca mieszkańcy mogą składać swoje uwagi i komentarze w sprawie powyższych projektów. Możecie zrobić to mailowo pod adresem  [email protected] lub w wersji papierowej do Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji. Niezależnie od formy w naszej opinii musimy wskazać o który projekt chodzi (z podaniem jego numeru i tytułu) oraz podać swoje dane kontaktowe. Gotową listę projektów, na które będziemy mogli głosować poznamy do 26 sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE