Od piasku po szkło w Młynie Wiedzy w Toruniu

i

Autor: C.N. Młyn Wiedzy w Toruniu/FB Wystawa w C.N. do 26 lutego 2023

Od piasku po szkło w Młynie Wiedzy w Toruniu

2022-06-15 11:06

“Od piasku do szkła. Historia – technologia – zastosowanie” - po wystawie Barwy, czas na drugą w tym roku wystawę czasową, na którą zaprasza Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tym razem dowiecie się wszystkiego o szkle. O tym, jak powstaje i dlaczego ono jest takie ważne.

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu wspólnie z jedną z największych firm produkcyjnych szkła w regionie. Zobaczymy na niej m.in. model pieca szklarskiego i proces produkcji szyb samochodowych, wykonany przez hutę Układ Słoneczny, zagramy też w szklane szachy. Na wystawie dowiemy się, jak powstają samochodowe paski rozrządu z dodatkiem szkła oraz to, jak powstają najtwardsze produkcje ze szkła. Mówią rzecznik Młyna Wiedzy, Marcin Centkowski oraz Ewelina Wójcicka z NSG Group w Polsce.

Od piasku do szkła w Młynie Wiedzy w Toruniu

Polecany artykuł:

"Baby Jagi" tańczą od 35 lat

Wystawa w Młynie Wiedzy do 26 lutego przyszłego roku, a więcej na temat samej wystawy oraz galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE