Politycy z regionu odpytani przez toruńskich licealistów. Ruszył cykl spotkań na Barbarce

2022-05-23 16:39
Politycy z regionu odpytani przez toruńskich licealistów. Ruszył cykl spotkań na Barbarce
Autor: Marta Łazarska

Co młodzi mają do powiedzenia w kwestii klimatu? To nie tylko słowa wykrzyczane podczas strajków, ale i konkretne rozmowy na temat źródeł energii, zmniejszenia śladu węglowego oraz pracą nad naszymi codziennymi wyborami. Do rozmowy na ten temat zaprasza Stowarzyszenie Tilia.

Dziś (23.05.) w dworku na toruńskiej Barbarce doszło do pierwszego spotkania licealistów, specjalistów od klimatu oraz polityków. To nowy cykl, który zapoczątkowało Stowarzyszenie Tilia. Ma on nie tylko dać możliwość młodym do wyrażenia swojego zdania, opinii czy obaw. To także spora szansa dla dorosłych, którzy mają realną szansę zmiany. Gośćmi pierwszego spotkania byli poseł Paweł Szramka, Sylwester Jankowski z Partii Zieloni oraz Rafał Maszewski, autor strony pogodawtoruniu.pl

- Myślę, że każda rozmowa jest ważna, szczególnie ta z młodzieżą. To właśnie oni przez najbliższe lata będą budować Polskę. To dla mnie bardzo ważne, żeby dowiedzieć się więcej o tym jak postrzegają swoje państwo, jakie widzą rozwiązania. Cieszy to, że świadomość wśród młodych, także ta klimatyczna, jest naprawdę duża. Dlatego warto z nimi rozmawiać - powiedział w rozmowie z nami Paweł Szramka.

Tematem przewodnim spotkań są zmiany klimatu, ich skutki, zagrożenia oraz działania, które podejmują poszczególne kraje, regiony, ale i miasta. Pytania, które padały z sali często nie sprowadzały się do prostej odpowiedzi.

- Przyszłam z pytaniem o najlepsze, zdaniem debatujących, źródło zrównoważonej energii. Takie, które będzie najbezpieczniejsze i działało dla naszego kraju, bo zdaję sobie sprawę z tego, że z tym może być problem - powiedziała nam Martyna Mazurek, licealistka z I LO w Toruniu. Jak dodaje Zuzanna Kisiel - najważniejsze jest to, że możemy zaprezentować też swoje pomysły, że możemy pokazać jak młodzi widzą przyszłość klimatyczną. Chcielibyśmy, żeby ludzie, którzy mają realny wpływ na zmiany pomogli wybrać najlepsze rozwiązania.

To jednak nie jednorazowa okazja, by podpatrzeć jak młodzież dyskutuje z politykami. Stowarzyszenie Tilia potwierdza, że takich spotkań będzie jeszcze więcej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE