Kot Zenon przed urzędem

i

Autor: M.Witt-Ratowska Kot Zenon przed urzędem

Muzeum i urzędnicy tęsknią za Zenonem! Wszelkie informacje o kocie mile widziane

2021-03-29 20:50

Zenon zaginął mniej więcej tydzień temu. Podobno czasami zdarzały mu się dni bez odwiedzin, ale nigdy na tak długo. Pracownicy obecnego Muzeum Twierdzy Toruń oraz Wydziału Obsługi Mieszkańców przy Wałach gen. Sikorskiego apelują w Internecie o pomoc w poszukiwaniach.

Czarno-biały Zenon jest stałym bywalcem adresów Wały gen. Sikorskiego 23 i 25, czyli jednego z wydziałów magistratu (dawny komunikacji), Muzeum Twierdzy Toruń i parkingu. Z tą okolicą kot jest zżyty od niemal 10 lat. Owszem, to dachowiec dziko żyjący, ale na tyle ufny wobec ludzi, że nie odczuwa strachu w kontakcie z nimi, dokarmiany, głaskany i odwiedza wszystkie kąty w obu placówkach. Nawet nam udało się "złapać" Zenona, stałego rezydenta, podczas robienia zdjęć namiotu przed urzędem dla oczekujących interesantów (tytułowe zdjęcie, z października ubiegłego roku).

W dodatku, jak informują opiekunowie, kot jest zaczipowany, więc jeżeli do kogoś trafi, można to potwierdzić, np. u weterynarza.

Poniżej publikujemy apele o pomoc czy jakąkolwiek informację o Zenonie, wraz z telefonami do kontaktu:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Debiut Muzeum Twierdzy Toruń