Pomagają uszatym nie tylko od święta. Azyl dla Królików w Toruniu także szuka wsparcia [AUDIO]

2021-03-15 9:44
Pomagają uszatym nie tylko od święta. Azyl dla Królików w Toruniu także szuka wsparcia [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Pod swoimi skrzydłami mają obecnie 60 podopiecznych. Azyl dla Królików to miejsce, do którego trafiają porzucone lub źle traktowane okazy. Mają tu czas i miejsce na regeneracje, później szukany jest dla nich nowy dom.

Obecnie azyl mieści się przy ulicy Agrestowej, choć jeszcze jakiś czas temu kicające zwierzęta mogliśmy znaleźć obok Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Króliki, gdy na zewnątrz pojawia się więcej słońca – chętniej bawią się na podwórku, gdzie mają specjalnie ogrodzony teren. Znajdziemy tam małe, duże, z oklapniętym uchem i albinosy - toruńska fundacja ma w swoich szeregach przeróżne okazy. Łączy je jedno - zostały uratowane i teraz mają szanse na nowy, lepszy dom. W przeszłości nie mogły na to liczyć.

Jak wygląda dalszy los królików? Opowiada nam Magdalena Gralak-Kuczyńska, prezes fundacji Azyl Dla Królików

Oprócz adopcji tradycyjnej, istnieje także opcja wsparcia zwierzaków "zdalnie". Wirtualny opiekun będzie pomagał swojemu wybranemu uszatemu comiesięcznym przelewem. To ważne w szczególności dla królików, które potrzebują specjalnych zabiegów lub diety. O adopcji tradycyjnej i wirtualnej przeczytacie więcej TUTAJ. Azyl dla Królików raz na jakiś czas ogłasza zbiórkę niezbędnych produktów, które są przydatne przy codziennej pracy wolontariuszy. Poniżej znajdziecie taką przykładową listę. O szczegóły warto dopytać fundacje na Facebooku.

Warto także pamiętać o podopiecznych Azylu dla Królików w Toruniu w czasie rozliczenia swojego PIT-u. W 2021 roku fundacja znalazła się na liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku za rok 2020. Jeśli chcecie śledzić losy podopiecznych azylu - możecie to robić na Facebooku a także na specjalnym blogu o uszatych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Toruńskie sokoły wędrowne szykują się do lęgu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE