Biennale grafiki w Toruniu. Nadesłano prawie 5 tysięcy prac z całego świata

2021-10-19 14:48
Biennale grafiki w Toruniu. Nadesłano prawie 5 tysięcy prac z całego świata
Autor: www.torun.pl Nagrodzona praca Neli Tomasovej, lat 6, Słowacja

Prawie 5 tysięcy nadesłanych do Torunia, tworzonych z pasją i wyobraźnią linorytów, papierorytów, litografii czy akwafort i akwatint świadczy o ogromnej inwencji twórczej uczestników konkursu - w czwartek w Toruniu odbędzie się XXII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży.

Podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej prac nadesłano z ośrodków europejskich, głównie ze Słowacji, Słowenii, Rosji, Czech i Polski, nie zabrakło interesujących grafik z krajów bardziej odległych często kulturowo egzotycznych, takich jak Chiny, Indie, Malezja czy Tajlandia.

Uroczyste podsumowanie w najbliższy czwartek, 21 października w samo południe w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. Tam też poznamy laureatów. Po wręczeniu nagród, w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim nastąpi uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej. Będzie można ją oglądać do końca listopada, a w w filii przy Kościuszki do 7 grudnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!