5000 dni marszałka województwa kujawsko-pomorskiego! [AUDIO, GALERIA]

2020-07-30 10:44 Mariusz Luda

Walka z bezrobociem, sukcesy służby zdrowia i realizacja największej od dekad inwestycji w placówki medyczne oraz umiejętność wykorzystania środków z unii europejskiej – to największe powody do dumy marszałka województwa, Piotra Całbeckiego, który podsumował swoje 5000 dni urzędowania. Niespodziankę z sentymentalną podróżą w czasie przygotowali mu współpracownicy. Marszałek był bardzo zaskoczony.

To wydarzenie było dużym zaskoczeniem dla obecnego marszałka województwa, Piotra Całbeckiego. Był przekonany, że we środę (29.07) o godzinie 09.00 zacznie kolejne, ważne spotkanie służbowe. W jednej z sal Urzędu Marszałkowskiego czekała na niego jednak miła niespodzianka. Zamiast żmudnych rozmów o polityce i programach do zrealizowania, często też o finansach i zapewne jeszcze o trudnej sytuacji miast i całego województwa w związku z COVID-19 - na urzędującego marszałka czekała sentymentalna podróż w czasie przez 5000 ostatnich dni, od dnia wyboru (24 listopada 2006 roku) do dzisiaj. Nie zabrakło "starych fotografii", filmu i rozmów. Niespodziankę przygotowali współpracownicy Piotra Całbeckiego, a w spotkaniu uczestniczyli też dziennikarze, którzy relacjonowali wydarzenia związane z urzędującym marszałkiem województwa od początku.

5000 dni marszałka województwa. Niespodziankę przygotowali mu współpracownicy!
To jest już blisko 14 lat pracy na rzecz regionu i jego mieszkańców!

Były stare fotografie, film i rozmowy w których często wracano do listopada 2006 roku, kiedy to Piotr Całbecki zastąpił na stanowisku Waldemara Achramowicza (SLD). Do dziś wspomina „stare gabinety” i stosy dokumentów, które wówczas mogły przerażać. Dziś, zarówno sam Urząd Marszałkowski, jak i całe województwo - są zupełnie inne. Budynek, w tym sala sesyjna Sejmiku Województwa przeszły gruntowny remont. Dzięki zrealizowanym inwestycjom i pozyskanym środkom z Unii Europejskiej możliwy był rozwój regionu. Także nowoczesne technologie, informatyzacja urzędu sprawiły, że na biurkach nie zalegają już stosy dokumentów. I rzecz najważniejsza - spadło bezrobocie, które jeszcze przed dekadą w niektórych miastach regionu sięgało 32%. Wzrósł też poziom świadczeń medycznych. Powstało wiele nowych placówek medycznych (Centrum Onkologii w Bydgoszczy) oraz zmodernizowano dotychczasowe (Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu). Tak potężnych środków w służbę zdrowia nie inwestowano od dekad.

W zeszłorocznych, bardzo obiektywnych i prestiżowych rankingach - Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy, który zbudowaliśmy od zera oraz Centrum Onkologii, uplasowały się na pierwszych miejscach. Są w Polsce najlepsze, więc to jest największa satysfakcja, bo być najlepszym jest zawsze fajnie – mówi marszałek województwa, Piotr Całbecki.

To czwarta kadencja Piotra Całbeckiego w fotelu marszałka województwa. Pierwsze trzy, były to kadencje czteroletnie. Po wyborach samorządowych w roku 2018, Piotr Całbecki zaczął czwartą, tym razem pięcioletnią kadencję. Każdorazowo w wyborach cieszył się bardzo dużym zaufaniem społecznym, deklasując swoich politycznych rywali.

Marszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym, ale i osobistym.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.