Tokyo Override

i

Autor: Netflix

Anime

Netflix. Anime Cyberpunk z Honda & Yamaha poświęcone motorom! Jazda bez trzymanki

2024-06-10 14:30

Netflix szczegółowo opisał nadchodzącą listę anime i innych filmów animowanych, które pojawią się na platformie w nadchodzących miesiącach. Na obszernej liście znajduje się nowa seria anime osadzona w motocyklowym cyberpunkowym świecie, która w drodze Ghost in the Shell wydaje się kształtować w roli benzynowego Akira.

Tokyo Override. Motory i Cyberpunk

Netflix opublikował niedawno planowane anime na 2024 rok i wśród nich mogliśmy dostrzec m.in. jedną z perełek. Mowa tutaj o Tokyo Override, które opisywane jest w następujący sposób: „W zoptymalizowanym przez sztuczną inteligencję Tokio, nastoletnia hakerka, wkracza do akcji, kiedy przysługa dla jej przyjaciółki nieumyślnie wciąga ją w gang motocyklistów, odkrywając pozornie utopijne miasto złowrogiego podziemia poprzez śledztwo w sprawie morderstwa powiązanego z syndykatem narkotykowym”.

Czytaj też: Anime Ghost in the Shell powraca! Wszystko, co wiemy o powrocie 35-letniego hitu

Serial wyreżyserują Yusuke Fukada, który jest najbardziej znany z Perfect World i Ultimate Beastmaster. Za animację odpowiedzialne będzie tajskie studio RIFF, które wcześniej pracowało nad projektami takimi jak Crash Bandicoot 4: It's About Time i zwiastunem premierowym Apex Legends: Legacy.

Co ciekawe, twórcy Tokyo Override nawiązali współpracę z producentami motorów, Yamaha i Honda Motors. Chociaż szczegółów jest niewiele, wnikliwi miłośnicy motoryzacji być może będą w stanie dostrzec na zdjęciu promocyjnym motocykl w stylu Kamen Rider, który w drugiej wersji był oparty na Hondzie SK350K1 z kultową obecnie bulwiastą przednią szybą.

Tokyo Override

i

Autor: Netflix

Obecnie serial nie posiada daty premiery innej niż 2024 rok, ale wraz ze zbliżającym się końcem roku widzowie powinni już wkrótce zobaczyć go na swoich ekranach. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy producenci motoryzacji łączą siły z anime w celach wzajemnej promocji. Niedawno samą Major, Motoko Kusanagi z Ghost in the Shell, promowano nowy pojazd elektryczny Hyundaia – Ioniq 5 N.

Technologiczny Przeglad Tygodnia 31.05

QUIZ dla fanów Cyberpunk 2077. Sprawdź, ile pamiętasz z gry!

Pytanie 1 z 14
Kiedy odbyła się premiera gry Cyberpunk 2077?