Poczta Polska: Praca dla dodatkowych 440 osób [REKRUTACJA, OGŁOSZENIA]

i

Autor: fot. Poczta Polska / mat. prasowe Poczta Polska: Praca dla dodatkowych 440 osób [REKRUTACJA, OGŁOSZENIA]

Za przesyłki widmo przesyłała pieniądze na własne konto

2022-10-12 12:29

Mowa o pracownicy poczty ze Szczecina, która wprowadzała do obrotu fikcyjne paczki. Udało jej się oszukać pracodawcę na blisko 8 tysięcy złotych. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia.

- Kobieta w okresie od stycznia do lutego 2021 roku wykonywała fikcyjne operacje, w których wykazywała przyjęcie do obrotu pocztowego przesyłek ekonomicznych i poleconych, sporządzała dla nich fikcyjne awiza oraz formularze zwrotu, a następnie na ich podstawie wypełniała niezgodne ze stanem faktycznym dokumenty stanowiące podstawę wypłaty na jej rzecz wynagrodzenia. Podejmując wskazane powyżej działania podejrzana wprowadziła w błąd co do ilości przyjętych przesyłek oraz wysokości wynagrodzenia za zrealizowane w ramach Agencji Pocztowej usługi, doprowadzając tym samym do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 7.992,60 złotych - wyjaśnia Prokurator Alicja Macugowska - Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Kobieta nie była wcześniej karana. Grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE