węgiel cena

i

Autor: Gettyimages Najtańszy jest węgiel kupiony z polskich kopalń

Węgiel w Szczecinie jest, ale może być drogi

2022-10-12 12:06

Wczoraj w szczecińskim magistracie władze miasta spotkały się z właścicielami składów węgla. Najważniejsze informacje są takie, że zaopatrzenie w ten surowiec w Szczecinie stoi na dobrym poziomie.

Jak przekazało biuro prasowe magistratu, węgiel w Szczecinie jest dostępny w sprzedaży. Natomiast podczas spotkania, dystrybutorzy wskazali jakie elementy będą decydowały o cenie opału w składach. Najważniejszy to brak dostępu do tańszego węgla z polskich kopalń i konieczność zakupu droższego surowca, sprowadzanego z zagranicy. Inne czynniki to 23–procentowy VAT oraz bardzo wysokie koszty transportu. Od zmiany tych warunków sprzedawcy uzależniają obniżki cen węgla w składach.

Jak dodaje szczeciński magistrat, ewentualny udział samorządów w sprzedaży węgla, wciąż nie ma podstaw prawnych dla tej propozycji rządu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE