Internat

i

Autor: Materiały Prasowe Urzędu Miasta

Szczeciński internat prawie gotowy

2020-03-31 9:35

Gruntowna przebudowa budynku przy Zespole Szkół numer 6 w Szczecinie dobiega końca.

Aktualnie w internacie trwa dobudowa drugiej klatki schodowej oraz windy. Prace wykończeniowe prowadzone są również między innymi w pokojach, kuchni i stołówce. Nowy wygląd zyskają klatki schodowe i toalety.

- Inwestycja obejmuje gruntowny remont i przebudowę pomieszczeń i elewacji istniejącego budynku. Zakres prac obejmuje m.in. roboty murarskie i tynkarskie; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej; wymianę instalacji elektrycznych, sanitarnych i grzewczych. W obiekcie zainstalowana została winda. Pracami objęta jest również nadbudowa budynku. Realizowane prace polegają na odtworzeniu przedwojennego kształtu dachu – zniszczonego w trakcie działań wojennych. Na poddaszu powstanie zatem dodatkowa przestrzeń. W obiekcie znajdzie się ponadto w pełni wyposażona kuchnia - mówi Piotr Zieliński rzecznik miasta do spraw inwestycji.

Po remoncie, budynek pomieści 86 uczniów. Prace powinny zakończyć się w czerwcu tego roku. Inwestycja pochłonęła ponad 17 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE