Szczeciński Bieg Nocny

i

Autor: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia

bieg nocny

Ostatnia prosta, by dołączyć do biegaczy!

2024-05-10 8:51

Wielkimi krokami zbliża się 5. edycja Szczecińskiego Biegu Nocnego. Wydarzenie odbędzie się dziś w nocy. Kto może dołączyć? Zapraszamy do lektury.

Bieg rozpocznie się i zakończy na Jasnych Błoniach, gdzie będzie też ulokowane miasteczko biegowe. Tam w świetle gwizd i kolorowych neonów biegacze będą mogli przygotować się do startu, rozgrzać, zostawić swoje rzeczy i po zakończeniu zawodów je odebrać. Na trasie pojawią się punkty nawodnienia, pomiar czasu oraz świetlne aranżacje. Dorośli będą mieli do pokonania trasę mierzącą 5 lub 10 kilometrów. W wydarzeniu może wziąć udział łącznie 1500 zawodników, co ważne zapisy nadal trwają.

To jednak nie koniec. Po raz pierwszy, w ramach Szczecińskiego Biegu Nocnego, swoich sił spróbują najmłodsi zawodnicy:- 1.Szczeciński Bieg Świetlików wystartuje wieczorem, 10 maja. Linia startu i mety znajdzie się na Jasnych Błoniach, a biegacze pokonają jeden z wybranych dystansów: 200, 400, 600, a nawet 1000 metrów - mówi Celina Wołosz, rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej.

Ważne informacje:

- Miejsce startu/mety i lokalizacja miasteczka biegowego: Jasne Błonia, parking przy ul. Piotra Skargi

- Bieg główny rozpocznie się około północy i w zależności od wyboru długości trasy wyniesie 5 lub 10 km.

- Miasteczko biegowe będzie czynne od godziny 16:00

- Biegi dla dzieci zaczną się o godz. 20:00

Odbiór pakietów startowych:

- W czwartek 9.05 w godzinach 14:00-19:00

- Centrum Handlowo-Usługowe Galaxy

- W dniu biegu, piątek 10.05 w godzinach 16:00-23:00 w Miasteczku Biegowym, Plac Jasne Błonia w Szczecinie (parking przy ul. Piotra Skargi).

Patronem wydarzenia jest nasza stacja.