Ostatnie dni, by skorzystać z "Lex Odra"

2022-12-29 15:45
Odra w Siadle Dolnym pod Szczecinem
Autor: Grzegorz Kluczyński Odra w Siadle Dolnym pod Szczecinem

Płatnicy z poszczególnych branż, którzy zostali poszkodowani z powodu sytuacji ekologicznej na Odrze, mogą do końca roku złożyć dokumenty o dofinansowanie. Przepisy mają wesprzeć przedsiębiorców, których przychody spadły o minimum 50 procent.

Pomoc jest skierowana do płatników prowadzących działalność głównie w zakresie turystyki, noclegu, gastronomii, rybołówstwa, kultury, rozrywki, sportu i rekreacji. Do końca tego roku poszkodowani mogą wystąpić o jednorazowe świadczenie. Wysokość wsparcia wynosi 3010 zł „na rękę” za każdego ubezpieczonego. Wniosek, tylko elektroniczny, można złożyć na platformie PUE ZUS.

Podstawowe kryteria, jakie powinien spełnić płatnik składek, żeby skorzystać z rekompensaty finansowej to prowadzenie działalności w dniu 1 lipca 2022, zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych do 31 lipca 2022, data obowiązku opłacania składek nie późniejsza niż 1 lipca 2022 i zgłoszenie przynajmniej jednej osoby do ubezpieczeń i utrzymanie tego ubezpieczenia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE