Mali wielcy Szczecinianie już świętują niepodległość

2022-11-09 14:46
święto niepodległości
Autor: 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana

12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana odwiedziła Przedszkole nr 30 przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie.

Żołnierze zorganizowali w placówce zajęcia dla uczniów, których tematem przewodnim było Święto Niepodległości:

- Wychodzimy z założenia, że już postawy patriotyczne można kształcić u tych najmłodszych mieszkańców Szczecina, także z inicjatywy Pani Dyrektor zorganizowaliśmy dla przedszkolaków mini-obchody Święta Niepodległości - mówi major Błażej Łukaszewski, rzecznik 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

To przede wszystkim buduje ciekawe wspomnienia wśród najmłodszych:

- Wyjątkowy dzień, wyjątkowe święto. Wzniosła uroczystość, dla mnie było to wielkie przeżycie, więc myślę, że dzieci będą bardzo pamiętać, że jest Święto Odzyskania Niepodległości, że w przedszkolu byli żołnierze, trąbka, flaga i wszystko odbyło się zgodnie z honorami i nawet zostały odśpiewane 4 zwrotki hymnu. - dodaje Lidia Czerwińska, dyrektor Przedszkola nr 30 w Szczecinie.

Na koniec krótka lekcja historii. Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach nieobecności w 1918 roku. Za ojców niepodległej Polski uznaję się Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Romana Dmowskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE