Teleturniej TVP

i

Autor: TVP

quiz

Kultowe teleturnieje z PRL. Pamiętasz je wszystkie? Sprawdź się w tym trudnym QUIZie

2024-04-13 15:06

Teleturnieje w PRL były idealnym zapychaczem po pracy. Zmęczeni Polacy po powrocie siadali przed jednym z kilku programów. Nie było też wiele teleturniejów, jednak te, które powstały, miały ogromną oglądalność. Dlatego postanowiliśmy zapytać was w quizie o najpopularniejsze teleturnieje w PRL! Zdobędziesz maksymalną liczbę punktów?

Jak wyglądała telewizja w PRL?

Co ciekawe, pierwsze teleturnieje w Telewizji Polskiej emitowano już po koniec lat 50. XX wieku. Z roku na rok przybywało formatów, a wszystkie programy i pytania tworzyła Redakcja Teleturniejów. Większość programów opierano na formie quizowej, a niektóre na specjalnych grach towarzyskich.

Co ważne do 1970 roku TVP nadawało tylko jeden program. W tym właśnie roku pojawił się kanał drugi. A kiedy pojawiła się kolorowa telewizja w Polsce? W 1971 roku.

Jak wspominają Polacy, w latach 60. wiele osób nie posiadało swojego telewizora, więc kultowe teleturnieje oglądano razem.

Sprawdź się w naszym teście, ile pamiętasz z teleturniejów z czasów PRL

Pamiętasz teleturnieje z PRL? Sprawdź się w QUIZie!

Pytanie 1 z 9
Jakie drużyny mierzyły się w teleturnieju "20 pytań"?

Kiedy był okres PRL?

Okres PRL można datować po prostu na czas trwania państwa zwanego Polska Rzeczpospolita Ludowa. Historycznie czas trwania PRL datuje się na 1944-1989. Do 1952 nazywano ją Rzeczpospolitą Polską. Kraj w tym czasie nie był państwem suwerennym, a satelickim i pozostającym pod dominacją ZSRR. Rządy sprawowała wtedy komunistyczna Polska Partia Robotnicza, a później Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

Tak wyglądał Szczecin pod koniec PRL! Zobacz archiwalną galerię zdjęć

Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem
Listen on Spreaker.