Polska - Włochy: WYNIK meczu na żywo. Biało-czerwoni walczą o złoto!

Autor: Andrew Medichini/Associated Press/East News Polska - Włochy: WYNIK meczu na żywo. Biało-czerwoni walczą o złoto!

SPORT

Polska - Włochy: WYNIK meczu. Biało-czerwoni mają złoto ME 2023!

2023-09-16 22:48

Polacy ze złotem mistrzostw Europy! Mecz Polska - Włochy 16 września 2023 w finale mistrzostw Europy 2023 już za nami! Biało-czerwoni pierwszy raz po czternastu latach przerwy przystąpili do walki o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. I od początku było wiadomo, że czeka ich trudne zadanie, ale kibice wierzyli, że Polacy ostatecznie sobie poradzą. W finale nasza reprezentacja nie dała szans przeciwnikom i pokonała Włochy 3:0.

Polska po genialnej grze pokonała Włochów 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) nie dając im żadnych szans w finale Mistrzostw Europy 2023. Po 14 latach polska reprezentacja ponownie została mistrzem Europy w piłce siatkowej. Podopieczni trenera Grbica zdominowali obrońców tytułu Włochów w pierwszym i drugim secie, głównie dzięki bardzo mocnej i regularnej zagrywce. W trzeciej inicjatywę przejęli gospodarze, jednak końcówka należała do liderów światowego rankingu.

Eliminacje Euro 2024: MECZE, TABELA, GRUPY. Kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Polska - Włochy: WYNIK

Wynik meczu Polska - Włochy podawaliśmy z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mogli oglądać finału mistrzostw Europy. Byliście w pracy, poszliście na imprezę lub po prostu woleliście spędzić sobotni wieczór w inny sposób. Aczkolwiek warto było poświęcić czas, by przeżywać ogromne emocje z udziałem naszych siatkarzy, którzy grali o złoto pierwszy raz od czternastu lat. I to nie z byle kim, bo z reprezentacją Włoch, która awansowała po dość łatwym i szybkim zwycięstwie z drużyną Francji. Jedynie w pierwszej partii, a także w końcówce trzeciego seta Francuzi byli w stanie toczyć z gospodarzami wyrównaną walkę. Podopieczni Ferdinando De Giorgio w trudniejszych momentach zachowywali spokój i praktycznie przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Polska natomiast awansowała do finału po trudnym pojedynku ze Słowenią.

SET 3 - 25:23

SET 2 - 25:21

SET 1 - 25:20

SETY - 3:0

Żony i partnerki polskich siatkarzy

Mecz Polska - Włochy: finał ME 2023

Nie świętujemy, nie otwieramy szampanów, bo jeszcze jeden mecz przed nami. Będzie on najtrudniejszym ze wszystkich, potrzebujemy zebrać wszystkie siły, i mentalne, i fizyczne, tak mówił Olek Śliwka po awansie do wielkiego finału mistrzostw Europy. Faktycznie należało zachować spokój i biało-czerwoni wiedzieli, że najbardziej wymagające zadanie dopiero przed nimi. Finał z Włochami dla Polaków był okazją do rewanżu za ubiegłoroczny mecz o złoto mistrzostw świata, który Włosi wygrali 3:1 w katowickim Spodku. Udało się Polacy, po fenomenalnej grze, zdobyli złoto ME 2023.