Autor: Art Service Zagłębie Sosnowiec remisuje ze spadkowiczem z Ekstraklasy. Punkt ratuje Bykov ZDJĘCIA, KIBICE

Piłka nożna

Zagłębie Sosnowiec w pierwszym domowym spotkaniu Fortuny 1. Ligi remisuje z Wisłą Płock 1:1. Co prawda drużyna z Sosnowca strzeliła w tym meczu dwa gole, ale drugie trafienie weryfikowano na VARze i uznano, ze zdobyto je z pozycji spalonej.

Zagłębie Sosnowiec tylko z punktem

Zagłębie Sosnowiec nie wchodzi zbyt dobrze w ten sezon Fortuny 1. Ligi. Jeśli ktoś w Sosnowcu nieśmiało myślał o tym, że ich drużyna może pokusić się walkę o czołowe miejsca, nawet te premiowane choćby barażami, to na razie musi się pogodzić z faktem, że to jeszcze nie ten moment na tego rodzaju marzenia. Zagłębie po wyjazdowej porażce w pierwszej kolejce, tym razem zremisowało u siebie 1:1 ze spadkowiczem z Ekstraklasy - drużyną Wisły Płock. Zremisowało, choć mogło się pokusić nawet o zwycięstwo, bowiem były momenty, kiedy to właśnie Zagłębie zdecydowanie lepiej prezentowało się na boisku, ale brakowało szczęścia, dlatego to przyjezdni wyszli na prowadzenie już w 29 minucie po bramce Mateusza Szwocha z rzutu karnego.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i udało się półgodziny później, kiedy do siatki Wisły trafił Oleksii Bykow (61'). Zagłębie nadal atakowało chcąc zgarnąć trzy punkty. I udało się w 84 minucie, kiedy do siatki trafił Maksymilian Rozwandowicz. Niestety, po weryfikacji VAR sędziowie uznali, że gol padł ze spalonego. Mecz zakończył się remisem i oba zespoły mogą sobie dopisać po jednym punkcie.