Za nami XII bieg im. ks. Konstantego Damrota w Pilchowicach. Zobacz ZDJĘCIA

Autor: Marek Tęcza Za nami XII bieg im. ks. Konstantego Damrota w Pilchowicach. Zobacz ZDJĘCIA

Już po raz dwunasty biegacze uczcili księdza Konstantego Damrota biorąc udział w kilkukilometrowym biegu w Pilchowicach.

Uczestnicy mieli do pokonania trzy trasy. Biegacze mogli się sprawdzić na odcinkach 10 kilometrów i 6 kilometrów. W zawodach wzięli udział również zawodnicy nordic walking, którzy również mieli do pokonania 6 kilometrów.

Lista startowa była limitowana do 250 uczestników i udało się ją zapełnić już trzy tygodnie przed startem zawodów. Z 250 uczestników zapisanych, ukończyło bieg 224 zawodników. Wśród gości pobiegli również Jarosław Wieczorek – wojewoda śląski, Maciej Gogulla – wójt gminy oraz Bartłomiej Kowalski – radny Sejmiku Województwa Śląskiego. Gościliśmy także olimpijczyka z Seulu (1988), chodziarza Jacka Bednarka.

XII Bieg Damrota za nami. Oto wyniki

A jak wyglądała klasyfikacja po każdym z biegów? W biegu na 10 km pierwszy przybiegł Jakub Szarłowicz (EY RUNNERS). 2. miejsce zajął Marcin Stanisz (Góral z Mazur Running TEAM), a 3. miejsce Łukasz Furmanek (Zatyrani).

Wśród kobiet najszybsza była Wioletta Świętochłowska, wraz z nią na podium stanęły: Agnieszka Sadowniczyk (2. miejsce - Bojów Biega) i Magdalena Bujak (3. miejsce - Night Runners Pyskowice).

W biegu na 6 km wygrał Mikołaj Kluczniak z EY RUN4FUN, drugi był Artur Bujnowski (TI ROW Rybnik) a podium zamknął Wojciech Szymura (Rybnicka Grupa Biegowa Pędzimy Razem). Wśród kobiet wygrała Sandra Teleucka (Akademia Biegania), druga była Katarzyna Pelan (4k P.K.S. Syrówka), a trzecia Barbara Rataj (Jejkowice Biegają).