Czy rozpoznasz miasto województwa śląskiego po samym opisie? Nieoczywisty QUIZ

i

Autor: UM Katowice/K. Kalkowski Czy rozpoznasz miasto województwa śląskiego po samym opisie? Nieoczywisty QUIZ

Rozrywka

Czy rozpoznasz miasto województwa śląskiego po samym opisie? Nieoczywisty QUIZ

O tym, z jakiego miasta się pochodzi, łatwo powiedzieć używając od razu jego nazwy. Kiedy jednak mamy określić miasto pochodzenia opisując je jednym, dwoma albo kilkoma słowami, to już tak łatwo nie jest. W naszym QUIZie sprawdzisz, jak dobrze znasz oczywiste, albo nieoczywiste symbole i czy rozpoznasz po nich nazwę miasta. Uprzedzamy, nie zawsze będzie łatwo.

Poznaj śląskie miasto po krótkim opisie. Trudny QUIZ

Bytom, Tychy, Świętochłowice, Katowice, Zabrze, Chorzów czy Gliwice - wszystkie te miasta łączy jedno - mają wiele charakterystycznych symboli, po których od razu wiemy, w jakim mieście jesteśmy. Radiostacja? Gliwice. Spodek? Katowice. Estakada? Chorzów. I tak dalej. Są jednak taki opisy, które nie zawsze mogą nam się z danym miastem skojarzyć. Dobrym przykładem jest Manhattan, czyli część jakiegoś miasta na Śląsku. Jednym na myśl przyjdą Piekary, innym zupełnie inne miasto bowiem okazuje się, że kilka z nich ma swój własny Manhattan, który z Manhattanem ma tyle wspólnego, co Leo Messi z szachami. 

Poniższy QUIZ składa się właśnie z haseł, które pasują do konkretnego miasta, ale nie zawsze da się je odgadnąć na pierwszy rut oka, czy też na pierwszą myśl, jaka przyjdzie do głowy. Część z miast stała się natomiast niejako niewolnikiem pewnych wydarzeń. Zresztą - co miasto to inna historia. Krótka, ale dobrze naprowadzająca. Zdobycie maksymalnej ilości punktów przy pierwszym podejściu jest tu naprawdę wyzwaniem.

Rozpoznaj miasta w Śląskiem po krótkim opisie. Niełatwy QUIZ

Czy rozpoznasz miasto województwa śląskiego po samym opisie? Nieoczywisty QUIZ

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę. "Słyszysz Artur Rojek, myślisz…"