W częstochowskich komisariatach pojawiły się samoobsługowe alkomaty

i

Autor: KMP Częstochowa

W częstochowskich komisariatach pojawiły się samoobsługowe alkomaty

Do garnizonu częstochowskiego trafiły samoobsługowe alkomaty zewnętrzne. Są one dostępne przez całą dobę w sześciu komisariatach w Częstochowie.

Samoobsługowe alkomaty w częstochowskich komisariatach

Władze Częstochowy zakupiły właśnie na rzecz Komendy Miejskiej Policji sześć alkomatów, dzięki którym każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości we wszystkich komisariatach na terenie miasta. 

- Każdy bez angażowania policjantów można samodzielnie wykonać badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, nie tylko nie narażając się na konsekwencje prawne, ale przede wszystkim nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu - informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie. 

Alkomaty zamontowane są w poczekalniach jednostek, więc można z nich korzystać przez całą dobę.

Wykonywanie pomiaru jest bardzo proste. Z zasobnika należy wyjąć ustnik w kształcie słomki, umieścić go w otworze urządzenia i nacisnąć przycisk z prawej strony alkomatu. Dalsze instrukcje, a także wynik, są wyświetlane na ekranie urządzenia. 

Policja: na drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych osób

W ubiegłym roku stróże prawa przeprowadzili ponad 145 tys. badań alkomatem. Ujawnili 879 pijanych kierowców, czternastu z nich było sprawcami wypadków drogowych, w których zginęły cztery osoby. Od początku stycznia tego roku mundurowi przebadali już ponad 17 tys. kierowców (55 z nich wsiadło za kółko po alkoholu). 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE