Trwa jarmark na Nikiszu w Katowicach

i

Autor: Photo Art Service

Święta

Trwa jarmark na Nikiszu w Katowicach. To jeden z najpiękniejszych jarmarków nie tylko w regionie, ale w Polsce

Trwa już szesnasta odsłona jarmarku na Nikiszu. Na trzy dni rynek w centrum górniczego osiedla zmienia się nie do poznania. Jarmark, co roku, przyciąga tłumy. To niewątpliwie jeden z najpiękniejszych jarmarków nie tylko w województwie śląskim, ale w ogóle w Polsce.

Trwa jarmark na Nikiszu. Do Katowic zjechały tłumy

To niewątpliwie jeden z największych, a na pewno najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w całym kraju. Mowa oczywiście o jarmarku w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec. Co roku, przyciąga on tłumy. Nie inaczej jest i teraz. Jarmark na Nikiszu rozpoczął się 8 grudnia i potrwa do niedzieli, 10 grudnia. To już szesnasta jego odsłona. 

Zobaczcie zdjęcia z jarmarku:

W tym roku przyjechało ponad 170 wystawców, którzy oferują naprawdę szeroki wachlarz produktów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie brakuje prawdziwego rękodzieła i unikatowych produktów.

Na samym jarmarku można skorzystać z także z bogatej oferty gastronomicznej. Oczywiście, nie brakuje grzanego wina. W centralnej części rynku usytuowana jest bowiem winiarnia. 

Tradycyjnie nie zabrakło karuzeli wiedeńskiej, która jest niewątpliwie jednym z symboli jarmarku na Nikiszu. W czasie trwania jarmarku kursują specjalne, bezpłatne autobusy. 

Jarmark w sobotę i niedzielę czynny jest w godz. 11-20.