Tak bawią się młode jelenie

i

Autor: screen z wideo

Przyroda

Tak bawią się młode jelenie. Oto wyjątkowy film prosto z lasu od "Leśnego Kawalera"

Podglądanie życie leśnych zwierząt jest naprawdę fascynujące. Wszyscy to możemy robić, dzięki kanałowi "Leśny Kawaler" w serwisie YouTube. Prowadzi go student dziennikarstwa i miłośnik przyrody, który chętnie dzieli się swoją wiedzą.

Tak bawią się jelenie w lesie pod Częstochową. Zobaczcie filmik

Dawid Popończyk studiuje, na co dzień, dziennikarstwo na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Prowadzi także kanał na YouTubie "Leśny Kawaler", który subskrybuje już ponad 15 tys. osób. Jest on poświęcony obserwacji życia dzikich zwierząt. Dzięki kamerze ukrytej w lesie udaje mu się rejestrować bardzo interesujące widoki. I chętnie dzieli się nimi w sieci. Co istotne – każdy filmik jest opatrzony komentarzem Dawida. Dlatego też wszyscy jego obserwatorzy mogą wiele się z nich dowiedzieć. 

Ostatnio opublikował on materiał, dzięki któremu możemy podglądać zabawę młodych jeleni w lesie pod Częstochową. 

Zwierzęta są takie jak my. Ich zachowania często są bardzo podobne do naszych. Widać to szczególnie na tym nagraniu – pisze Leśny Kawaler. 

Na wspomnianym filmiku widzimy grupę rówieśniczą młodych jeleni, która świetnie się bawi. 

Utrzymują kontakt wzrokowy ze sobą oraz co jakiś czas zerkają na swoje mamy. Ich mamy, które widoczne są po prawej stronie w górnym rogu. Zajęte są jedzeniem, ale co chwilę zerkają na swoje pociechy. [...] Widać tutaj zatem, że zachowanie zwierząt determinuje ich wiek oraz życiowe doświadczenie. Młode jelenie wiedzą, że dba i odpowiada za nie jeszcze ich mama. To ona jest ostrożna i uczy ich życia. Wykorzystują zatem czas po to, by się ze sobą bawić – dodaje. 

Zabawa młodych jeleni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE