Sprzedaż węgla

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pieniądze

PGG ma tysiące ton taniego węgla. Gdy spełnisz jeden warunek, możesz go kupić

Wielka akcja promocyjna na węgiel trwa od wtorku 8 grudnia. PGG obniżyło cenę węgla dla klientów indywidualnych. Atrakcja polega na tym, że w promocyjnej cenie kupić można także ekogroszek do pieców węglowych opalających domy. Aby skorzystać z niższych cen, trzeba się spieszyć i spełnić jeden warunek.

PGG jest wiodącym w Polsce producentem i dystrybutorem węgla. Dzięki rozwiniętej sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla zaopatruje w opał mieszkańców każdej części kraju. PGG gwarantuje przy tym stałą cenę węgla niezależnie od miejsca sprzedaży. Od 8 grudnia wchodzi w życie nowy cennik sprzedaży węgla w promocji.

Ile kosztuje węgiel w PGG?

Polska Grupa Górnicza ogłosiła w sklepie internetowym ofertę specjalną na wybrane sortymenty węgla opałowego. Oferta pod hasłem "Świąteczne okazje" potrwa od wtorku 12 grudnia 2023 r. do niedzieli 31 grudnia 2023 r. Obejmie wybrane sortymenty, głównie typu orzech, ale także ekogroszek. Cena węgla będzie znacznie niższa.

Ile kosztuje tona węgla?

Aktualnie w grudniu 2023 cena węgla PGG waha się od 1100 zł/tonę węgla kostka z KWK Sośnica do 1550 zł/tone węgla Karlik Ekogroszek z KWK Piast Ziemowit. Klienci maja jednak okazję kupić węgiel aż o 200 zł taniej w stosunku do obowiązującego cennika w sklepie PGG.

Warunkiem uzyskania obniżki ceny będzie wpisanie przez kupującego podczas dokonywania transakcji kodu rabatowego o treści "PGG122023" w okno formularza na stronie internetowej e-sklepu. Regularna cena kupowanego węgla ulegnie wówczas obniżeniu o 200 zł za tonę.

Zgodnie z regulaminem promocja "Świąteczne okazje" dobiegnie końca o północy 31 grudnia 2023 r. albo po wyczerpaniu przeznaczonego do promocji wolumenu 230 tys. t węgla.

Cennik węgla PGG Grudzień 2023

Poniżej zamieszczamy oficjalny cennik węgla ze sklepu PGG, który obowiązuje w całej Polsce. Zaznaczone są także ceny promocyjne. Węgiel można kupić w promocji do końca roku 2023.

Zobacz ceny węgla w galerii zdjęciowej

Jak długo potrwa promocja na węgiel w PGG

Ze szczegółami oferty specjalnej "Świąteczne okazje" można zapoznać się w regulaminie sklepu internetowego PGG. Należy pamiętać, że objęcie konkretnego sortymentu węgla opałowego ofertą rabatową zależeć będzie od jego dostępności w danym czasie i miejscu: może okazać się, że odbiór wybranych sortymentów węgla możliwy będzie tylko w niektórych składach sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla w Polsce. O tego rodzaju ograniczeniach oferty specjalnej klienci dowiedzą się za każdym razem jeszcze przed zakończeniem transakcji podczas zakupów w sklepie internetowym PGG S.A.

Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla tzw. "finalnych nabywców węglowych" w rozumieniu ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym, tj. dla mieszkańców zużywających opał węglowy do ogrzewania własnego gospodarstwa domowego.

Czy rozpoznasz miasto na Śląsku po zdjęciu satelitarnym? Trudny QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście znajduje się ten obiekt?
Czy rozpoznasz miasto na Śląsku po zdjęciu satelitarnym?