Najtańszy węgiel w Polsce w dwóch miastach na Śląsku. Cena węgla mile zaskakuje

2022-11-30 11:02
Sprzedaż węgla
Autor: ARC Gminy sprzedają węgiel w promocyjnych cenach

Gminy już sprzedają węgiel na preferencyjnych warunkach. Gdzie jest najtańszy węgiel w Polsce? Cena węgla oferowanego przez dwa miasta Pszczynę i Bielsko-Biała w woj. śląskim mile zaskakuje mieszkańców.

Najtańszy węgiel w Polsce: gdzie kupić?

Ustawa węglowa umożliwiła gminom zakup węgla za 1500 zł za tonę i następnie odsprzedania węgla mieszkańcom na preferencyjnych warunkach w cenie do 2 tys. zł. Różnica 500 zł ma pozwolić na transport i pokrycie kosztów składowania. Niektóre  gminy tak intensywnie negocjowały z producentami węgla, że udało im się zbić cenę węgla.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, najtańszy węgiel w Polsce oferować będzie miasto Pszczyna i miasto Bielsko-Biała.  Cena węgla dla mieszkańców to 1650 zł/tonę. To kilkaset złotych taniej, niż cena węgla oferowanego przez inne miasta. 

Tani węgiel w Pszczynie

Mieszkańcy Pszczyny zainteresowani byli zakupem takich gatunków węgla, jak: orzech, groszek i ekogroszek w ilości 650 ton. 

Polska Grupa Górnicza zadeklarowała możliwość dostarczenia orzecha i groszku o całkowitej masie 513 ton, co nie pokrywa zapotrzebowania. Na dodatek PGG nie gwarantuje dostarczenia ekogroszku. 

Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski w Ośrodku Pomocy Społecznej na zakup węgla poniosą opłatę w wysokości 1650 zł za tonę surowca. W momencie dostarczenia przez PGG zamówionego węgla na skład, pracownicy Urzędu Miejskiego skontaktują się z zainteresowanymi osobami w celu uiszczenia opłaty. Faktura, którą otrzymają będzie podstawą do wydania towaru.

Za obsługę procedury związanej z odbiorem i dystrybucją odpowiadać będzie firma Japi-Bud, która złożyła najlepszą ofertę. Koszt transportu w wysokości 73,80 zł ponosić będą mieszkańcy. 

Tani węgiel w Bielsku-Białej

Aktualnie Bielsko-Biała czeka na informację z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) o uruchomieniu dostawy węgla. Węgiel będzie pochodził z kopalni KWK Piast-Ziemowit ruch Piast Wola.

Samorząd odbył kilka tur negocjacji z PGG i udało mu się uzyskać cenę 1.650 zł brutto za tonę.Osoby, które zawnioskowały o zakup węgla wcześniej, tj. z ceną 1.750 zł brutto za tonę będą nabywać węgiel po obniżonej cenie bez konieczności korekty złożonego wniosku.

Skład opałowy, z którym Gmina Bielsko-Biała zawarła umowę to Bielskie Składy Opałowe Waleria Goch przy ulicach Piekarskiej 15 i księcia Józefa Poniatowskiego 9.

Źródło: Najtańszy węgiel w Polsce sprzedają dwa miasta w woj. śląskim. Cena węgla mile zaskakuje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE