Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń? Duży przyrost nowych przypadków w województwie śląskim [RAPORT 9.03.2021]

2021-03-09 11:10
Szczepionka na koronawirusa będzie produkowana pod Łodzią! Zobacz, gdzie będzie powstawała
Autor: KB

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń 09.03.2021? Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Trzecia fala pandemii przybiera na sile. W poniedziałek, 8 marca w Polsce potwierdzono zaledwie 6 170 nowych przypadków, ale były to dane weekendowe, gdy testów wykonuje się mniej. Jak dane dotyczące zakażeń prezentują się we wtorek, 9 marca? Szczegóły w naszym materiale

Wibratory grozy. Ale reakcja ministra Glińskiego! Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń? Raport 9 marca 2021

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj jest zakażeń? Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Niestety nie są one optymistyczne. Trzecia fala pandemii już na dobre rozgościła się w Polsce i dobowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

We wtorek, 9 marca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 9 954 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarły 282 osoby. Najgorzej sytuacja prezentuje się w województwach:

  • mazowieckim (1772)
  • śląskim (1061),
  • warmińsko-mazurskim (835)

We wtorek, 9 marca w województwie śląskim potwierdzono aż 1061 nowych zakażeń. To spory wzrost zakażeń w regionie mimo, że dane dla całej Polski pokazują niecałe 10 tysięcy nowych przypadków.

W ciągu doby wykonano ponad 54 tys. testów na koronawirusa.

Czy województwo śląskie może stać się czerwoną strefą z dodatkowymi obostrzeniami tj. zamkniętymi szkołami (dla kas I-III) oraz hotelami? Przy takiej dynamice wzrostu zakażeń nie jest to wykluczone.

W woj. śląskim gwałtownie rośnie liczba chorych potrzebujących hospitalizacji i to jest aktualnie najbardziej palący problem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Śląsku. W szpitalach znów zaczyna brakować miejsc. Tymczasowa placówka w MCK otwiera kolejny moduł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE