GKS Katowice kontra Stal Rzeszów na stadionie przy Bukowej. Padło osiem bramek! GieKSa trzecia w tabeli 1. Ligi

Autor: Photo Art Service

GKS Katowice rozgromił Stal Rzeszów. Na stadionie przy Bukowej padło osiem bramek!

2024-05-04 23:19

W meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice wygrał ze Stalą Rzeszów 8:0. Trzy bramki strzelił Mateusz Mak. Tym samym GieKSa wskoczyła na podium w tabeli. Zobaczcie ZDJĘCIA!

W sobotę, 4 maja na stadionie przy Bukowej w Katowicach na murawie zmierzyli się ze sobą piłkarze GKS Katowice i Stali Rzeszów. W meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi prym od początku wiodła jednak GieKSa, ostatecznie pokonując rywali wynikiem 8:0.

Pierwsza bramka padła już w 31 sekundzie. Do przerwy było ich już pięć, do tego goście stracili Kamila Kościelnego, który za faul na Sebastianie Bergierze dostał czerwoną kartkę. W 63 minucie GKS dołożył szóstą bramkę, kolejne - siódma i ósma padły w 75 i 87 minucie.

Gole strzelili: 1:0 Antoni Kozubal (1), 2:0 Sebastian Bergier (12), 3:0 Mateusz Mak (14), 4:0 Mateusz Mak (24), 5:0 Mateusz Mak (27), 6:0 Oskar Repka (63), 7:0 Mateusz Marzec (75), 8:0 Jakub Arak (87).

Sędziował Damian Kos z Gdańska. Na stadionie kibicowało ponad 4 tys. widzów.

Wygrana ze Stalą i aktualnie 53 punkty na koncie dały piłkarzom GKS Katowice awans na trzecie miejsce w tabeli 1. Ligi. Drużyna wyprzedziła o dwa punkty GKS Tychy. Pierwsze miejsce na podium niezmiennie należy do Lechii Gdańsk (62 punkty), drugie do Arki Gdynia (59 punktów).