Koronawirus w największym liceum w Katowicach! Zakażona jest uczennica. Cała klasa przeszła na lekcje zdalne

2020-09-07 11:52
Koronawirus w największym liceum w Katowicach! Zakażona jest uczennica. Cała klasa przeszła na lekcje zdalne
Autor: Google maps To pierwszy przypadek koronawirusa w szkole w Katowicach

Mamy pierwszy przypadek koronawirusa wśród uczniów w Katowicach. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa uzyskała jedna z uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Cała klasa przeszła na tryb nauczania zdalnego. Zdalnie będą pracowali też dwaj nauczyciele, którzy mieli kontakt z zakażoną uczennicą.

Koronawirus w liceum w Katowicach. Zakażona jest uczennica

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w szkole w Katowicach. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u jednej z uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Ten ogólniak jest największym liceum w mieście.

- Cała klasa, do której uczęszcza zakażona uczennica przeszła na tryb nauczania zdalnego. Zdalnie będzie też pracowała dwójka nauczycieli, którzy mieli kontakt z uczennicą - powiedział nam Jacek Pruciak, dyrektor II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach.

Dyrektor dodaje, że dzięki odpowiednim procedurom nie trzeba było wszystkich uczniów wysyłać na pracę zdalną, a zakażenie jednego z uczniów bezpośrednio wpłynęło jedynie na uczniów z jednej klasy. Pozostali uczniowie chodzą do szkoły normalnie, w trybie stacjonarnym.

- Braliśmy to pod uwagę, że możemy mieć przykład zakażenia koronawirusem w szkole. Do naszej szkoły chodzi pona tysiąc uczniów, wielu z nich dojeżdża spoza Katowic, z niemal wszystkich miast w aglomeracji. Na szczęście w tym przypadku procedury zadziałały perfekcyjnie i uniknęliśmy chaosu - mówi Jacek Pruciak.

ZOBACZ TAKŻE:

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE