Śłub w plenerze

i

Autor: USC/Facebook/Aleksandrów Kujawski

Śluby

Śluby poza USC coraz bardziej popularne w Aleksandrowie Kujawskim. Trzeba jednak zapłacić dodatkowo 1000 zł

2024-05-02 15:57

Ślub cywilny poza siedzibą USC to w naszym kraju nadal nietypowe rozwiązanie, na które decyduje się jednak coraz więcej par. Właśnie w ten sposób narzeczeni spełniają swoje marzenie.

Przed nami czas dobrej pogody. Dlatego warto przypomnieć, że również w tym roku istnieje i taka możliwość zawarcia związku małżeńskiego.

Ślub cywilny poza siedzibą USC to nietypowe rozwiązanie, na które decyduje się jednak coraz więcej par w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku. Właśnie w ten sposób narzeczeni spełniają swoje ślubne marzenie.

To jest możliwe

Niewiele osób wie, że od 2015 roku, za sprawą nowelizacji ustawy prawa o aktach stanu cywilnego, małżeństwo można zawierać nie tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale również w miejscu, które zostanie wybrane przez narzeczonych - o ile miejsce to spełnia wymogi określone przez ustawę, czyli musi gwarantować bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński oraz musi zachować uroczystą formę jego zawarcia.

Niezbędne formalności

W przypadku ślubu cywilnego w plenerze należy spełnić następujące formalności:- należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego dla miejsca, które wybraliście na miejsce ślubu,- wnieść opłatę 84 zł,- w urzędzie ustalić datę ślubu i złożyć wniosek o ślub w plenerze,- za ślub poza urzędem stanu cywilnego należy uiścić opłatę dodatkową w kwocie 1000 zł.Odpowiedzi na pytania w tym zakresie uzyskają Państwo w Urzędzie Stanu Cywilnego w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 8 lub telefoniczne, tel. 54 282 68 11.