Kolejna edycja budżetu obywatelskiego rusza w Piekarach Śląskich

i

Autor: UM Piekary Śląskie

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego rusza w Piekarach Śląskich

W najbliższy poniedziałek, 6 lutego, wystartuje dziesiąta edycja piekarskiego budżetu obywatelskiego. Na inwestycje - które zostaną zrealizowane w przyszłym rok - przewidziane są dokładnie 2 mln zł.

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Piekarach Śląskich

Przed nami dziesiąta edycja piekarskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy swoje projekty będą mogli składać od 6 lutego. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni wniosek, który będzie dostępny zarówno na stronie internetowej (www.obywatelski.piekary.pl), jak i w punktach informacyjnych na terenie miasta. 

W puli, podobnie jak w ubiegłych latach, znajduje się łącznie 2 mln zł.

Wnioski z pomysłami będzie można składać do 27 marca. - W tym roku wprowadzamy nowość, czyli podział na duże i małe projekty - informuje piekarski magistrat.

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Duże projekty obejmują pulę 1,75 mln zł, a maksymalną wartość jednego projektu może wynieść 800 tys. zł. 800.000 zł. Natomiast małe projekty mają pulę 250 tys. zł (maksymalna wartość jednego projektu - 50 tys. zł). 

Głosowanie na wskazane przez mieszkańców projekty rozpocznie się natomiast pod koniec maja. 

Jak złożyć wniosek?

Po wypełnieniu formularza, który powinien zawierać m.in. nazwę projektu, opis czy uzasadnienie dla jego realizacji, należy go podpisać i zgłosić za pomocą jednej z dostępnych form:

  • osobiście w Urzędzie Miasta;
  • listownie na adres Urząd Miasta Piekary Śląskie, ul. Bytomska 84, 41- 940 Piekary Śląskie z dopiskiem „Budżet Obywatelski” lub
  • drogą mailową na adres: pbo@piekary.pl, gdzie załącznikami do maila powinien być skan podpisanego wniosku oraz skany załączników.

Przypomnijmy, że w przeszłości udało się w mieście, w ramach budżetu obywatelskiego, zrealizować m.in. budowę wodnego placu zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Powstały również miejsca parkingowe na os. Wieczorka czy siłownia pod chmurką w Brzezinach Śląskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE