Górnik Zabrze kontra Lech Poznań - bezbramkowy remis. Zobaczcie ZDJĘCIA z meczu

2024-03-10 9:26

W sobotnim meczu 24. kolejki Ekstraklasy piłkarze Górnika Zabrze zremisowali z Lechem Poznań 0:0. To wynik, który może zadowalać kibiców i piłkarzy Górnika, ale Lecha Poznań walczącego o mistrzostwo Polski - niekoniecznie.

Piłkarze Górnika Zabrze i Lecha Poznań zmierzyli się w sobotni wieczór na Arenie Zabrze w meczu 24. kolejki Ekstraklasy. Mecz dostarczył trochę emocji, ale tylko trochę, bowiem w spotkaniu nie padła żadna bramka, choć okazji nie brakowało. Patrząc tylko na statystyki, mecz był w miarę wyrównany, jednak na boisku akcja toczyła się od bramki do bramki. Blisko zdobycia gola Górnik był już w 17 minucie, kiedy Bartek Mrozek, bramkarz Lecha Poznań, po dośrodkowaniu piłki w pole karne wyszedł do niej i zamiast pewnie ją złapać, wypuścił z rąk. Lech miał szczęście, bowiem bramkarz asekurowany był przez defensywę Lecha.

Lech nie pozostał dłużny. Jeszcze w pierwszej połowie Velde wychodził praktycznie sam na sam z bramkarzem Górnika, ale za każdym razem w ostatniej chwili powstrzymywali go defensorzy zabrzańskiego zespołu.

Na początku drugiej połowy znów próbował Velde, który popisał się fantastycznym strzałem zza pola karnego, ale piękną paradą wybronił to Daniel Bielica. Swojej szansy szukał również Lukas Podolski strzałem zza pola karnego, ale bramkarz Lecha był na posterunku.

Najbliżej zdobycia gola był Filip Szymczak, który dostał dobrą piłkę w polu karnym, udało mu się ją opanować z obrońcą na plecach i oddać strzał. Trafił jednak w słupek.

Rywalizacja zakończyła się remisem 0:0.

Przypomnijmy, że dotąd Górnik wygrał sześć ostatnich meczów u siebie (do dzisiejszego remisu), Lech nie wygrał w żadnym z ostatnich czterech (wliczając dzisiejsze) spotkań.

Sędziował Tomasz Musiał (Kraków). Na stadionie zgromadziło się ponad 24 tysiące kibiców. Lech Poznań pozostaje na trzecim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze jest siódmy - drużyna zgromadziła 36 punktów.