GKS Katowice remisuje z liderem. Mecz rozgrywano w trudnych warunkach

i

Autor: Photo Art Service GKS Katowice remisuje z liderem. Mecz rozgrywano w trudnych warunkach

Piłka nożna

GKS Katowice remisuje z liderem. Mecz rozgrywano w trudnych warunkach

GKS Katowice na własnym boisku podejmowało Arkę Gdynia. Spotkanie nie było widowiskiem ze względu na warunki pogodowe. Był to zresztą jedyny mecz w sobotę rozegrany w Fortunie I Lidze. Resztę odwołano.

GKS Katowice zdobywa punkt z Arką

Gdyby rozgrywany w sobotę mecz pomiędzy GKS Katowice a Arką Gdynia odwołano, nikogo by to nie zaskoczyło. Sypiący w całym kraju śnieg znacząco utrudniał przeprowadzenie meczów na różnych poziomach rozgrywkowych, w tym w samej Ekstraklasie. W końcu nie bez powodu mecz Piasta Gliwice z Puszczą Niepołomice przerwano po 15. minutach. Ekstremalne warunki panujące w czasie tego meczu skutecznie zniechęcały do grania. 

W Katowicach chęci do gry jednak były. Samo widowisko nie było porywające, ale na nudę narzekać też nie można było. Prowadzenie w tym meczu objęła Arka już w 1. minucie po golu Olafa Kobackiego. W 62. minucie Arka mogła prowadzić już dwoma golami, ale Hubert Adamczyk nie wykorzystał rzutu karnego. Czego nie zrobił on, uczynił Arkadiusz Jędrych w 73. minucie wyrównując stan na 1:1. Ten wynik utrzymał się do samego końca. 

GKS Katowice remisuje z Arką Gdynia ZDJĘCIA