Gigantyczny wzrost zakażeń wśród górników JSW. Powiększa się ognisko w kopalni Pniówek

2020-05-20 13:38
Koronawirus na Śląsku. Prawie 1,4 zakażonych górników. Gdzie najwięcej? [SZCZEGÓŁOWE DANE]
Autor: PGG

Koronawirus na Śląsku. Niestety dzisiejsze najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. W całym kraju odnotowano ponad 300 nowych przypadków. Aż 182 nowe przypadki dotyczą mieszkańców województwa śląskiego. Nowe zakażenia odnotowano m.in. w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Koronawirus na Śląsku. 182 nowe przypadki dzisiaj, 20 maja

Ministerstwo Zdrowia podało w środę, 20 maja o poranku najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. W całym kraju odnotowano 301 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń. Aż 182 nowe zakażenia dotyczą mieszkańców województwa śląskiego. Wiele z tych przypadków to górnicy i ich rodziny, ale nie tylko.

Zobacz także: W kolejnej kopalni ruszyły masowe badania na obecność koronawirusa. Wymazy będą pobierane przez dwa dni

Koronawirus w kopalniach. Według najnowszych danych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w kopalniach JSW potwierdzono 1198 zakażeń koronawirusem. Przypomnijmy, że wczoraj, 19 maja JSW informowała o 851 przypadkach. Oznacza to, że tylko w ciągu jednej doby w kopalniach Jastrzębskiej Spółce Węglowej odnotowano aż 347 nowych przypadków zakażeń. W których kopalniach JSW jest najwięcej zakażeń koronawirusem?

  • KWK Pniówek - 829,
  • Zofiówka - 16,
  • Jastrzębie-Bzie - 4,
  • Budryk - 1,
  • Borynia 1.

Na kwarantannie przebywa obecnie 370 osób.

Zobacz więcej: Kopalnie wznawiają wydobycie. Na razie powoli i stopniowo. Zagrożenie koronawirusem minęło?

Dodajmy jeszcze, że dane dotyczące zakażeń górników nie zawsze pokrywają się czasowo z raportami wojewódzkich stacji epidemiologicznych. A to jeszcze nie jest pełny obraz sytuacji. Dodajmy, że w kopalni Pniówek pracuje ponad 7000 osób. Aktualnie trwa tam proces pobierania już drugiego wymazu od górników. 

Liczba zachorowań na koronawirusa w woj. śląskim to obecnie 5 989 osób. Wyzdrowiały 1 234 osoby, a zmarły 182.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE